captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – rašytoja Vanda Juknaitė

„Kartą pagalvojau, kokį daiktą pasiimčiau su savimi į aną pasaulį? Ogi nieko neimčiau. Prisiminiau Elzės žodžius: mes išsinešame atvaizdą artimiausių žmonių ir turime ten kaip sapną. Keista, kad žmogus paguldo gyvenimą dėl to, ko jam absoliučiai nereikia.“
Rašytoja Vanda Juknaitė. BFL nuotr.
Rašytoja Vanda Juknaitė. BFL nuotr.

„Kartą pagalvojau, kokį daiktą pasiimčiau su savimi į aną pasaulį? Ogi nieko neimčiau. Prisiminiau Elzės žodžius: mes išsinešame atvaizdą artimiausių žmonių ir turime ten kaip sapną. Keista, kad žmogus paguldo gyvenimą dėl to, ko jam absoliučiai nereikia“, – sako rašytoja prof. Vanda Juknaitė.

„Kai pradėjau groti saksofonu, iš karto supratau, kad tai mano instrumentas. Sužavėjo tai, kad garsas gimsta tarsi iš tavo kūno“, – sako Olandijoje studijuojanti saksofonininkė Rusnė Mikiškaitė. „Sugrįžimų“ festivalio susitikimai.

„Iš pradžių mane šokiravo, kaip Donelaitis smerkia užsieniečius. Bet po to supratau, kad taip jis nori pasakyti, jog pirmiausia turi vertinti savo kultūrą, nes negerbdamas savęs, nemokėsi priimti kito“, – apie Donelaičio „Metus“ sako šį kūrinį į ispanų kalbą vertusi Carmen Caro.

„Pasaulyje yra daug gero, įdomaus šiuolaikinio meno, bet yra ir prasto kičo, kuris klesti. Taip nutinka, nes trūksta meninio auklėjimo“. Pokalbis su dailininku Stasiu Eidrigevičiumi.

„Velykos yra tokia šventė, kuri šiandien turi tris sluoksnius – religinį, meninį ir reklaminį. Ir atrodo, kad būtent šioje srityje dabar mes labiausiai pasiekę: Velykų nuolaidos, Velykų išpardavimas, Velykų akcijos, Velykų loto. Ir kai kas žymiai rimčiau – Šventų Velykų nukainojimas“. Kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus komentaras.

„Gyventi saugiai – prigimtinis žmogaus poreikis, bet šiuolaikinė visuomenė skiriasi nuo ankstesnių tuo, kad patys žmonės kuria rizikas“, – sako sociologas Vylius Leonavičius.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ – prieššventinis susitikimas su rašytoja prof. Vanda Juknaite.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 19 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama balandžio 20 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close