captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: festivalio „Jauna muzika. Garso galerija 2014“ žingsniai į teatro erdvę

„Šiemet atvirai tarpdiscipliniškas festivalis pasiūlys klausytojams ir žiūrovams pažvelgti į įvairiausias garso, muzikos ir teatro sąsajas, o taip pat atkreipti dėmesį į ryškiausius lietuvių teatro muzikos kūrėjus.“

„Šiemet atvirai tarpdiscipliniškas festivalis pasiūlys klausytojams ir žiūrovams pažvelgti į įvairiausias garso, muzikos ir teatro sąsajas, o taip pat atkreipti dėmesį į ryškiausius lietuvių teatro muzikos kūrėjus“, – teigia festivalio „Jauna muzika. Garso galerija 2014“ meno vadovas, kompozitorius Antanas Jasenka.

„Obojininkas Haincas Holigeris, kuris ištraukė Jano Dismo Zelenkos kūrinius iš užmaršties, įvardijo jo kūrybą kaip virtualią eksperimentinę XVII amžiaus muziką, savo epochos avangardą“, – sako dirigentas Laurynas Vakaris Lopas, pristatantis šv. Velykų dieną Kotrynos bažnyčioje pirmą kartą Lietuvoje atliekamus čekų kompozitoriaus kūrinius.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“.

„Vaikų knygų iliustravimas yra toks atsipalaidavimas, kai fantazija tiesiog liejasi, bet stengiuosi prisiminti savo vaikystę, į ką aš žiūrėjau, kaip mačiau ir ką jaučiau, kai buvau vaikas. Toks mano kriterijus – kaip reikėtų piešti, kiek naudoti metaforų“, – sako Domicelės Tarabildienės premijos už gražiausią metų knygą vaikams laureatė dailininkė Marija Smirnovaitė, iliustravusi lietuvių liaudies pasakų rinkinį „Aukso kirvukas“ („Nieko rimto“).

„Šiemet atvirai tarpdiscipliniškas festivalis pasiūlys klausytojams ir žiūrovams pažvelgti į įvairiausias garso, muzikos ir teatro sąsajas, o taip pat atkreipti dėmesį į ryškiausius lietuvių teatro muzikos kūrėjus“, – teigia festivalio „Jauna muzika. Garso galerija 2014“ meno vadovas, kompozitorius Antanas Jasenka. Pokalbyje apie muzikinį veiksmą, audiovizualinį meną ir teatralizuotus performansus dalyvauja A. Jasenka, videomenininkas Džiugas Katinas ir perkusininkas Arkadijus Gotesmanas.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ balandžio 18 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close