captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kodėl būtina tinkamai valyti laiptines?

Pir­mą kar­tą at­lik­tas dau­gia­bu­čių na­mų laip­ti­nių ty­ri­mas at­sklei­dė, kad ne­va­lo­mo­se laip­ti­nė­se bak­te­ri­jų ir pe­lė­si­nių gry­bų skai­čius de­šim­tis kar­tų di­des­nis, nei pe­rio­diš­kai va­lo­mo­se.

Pir­mą kar­tą at­lik­tas dau­gia­bu­čių na­mų laip­ti­nių ty­ri­mas at­sklei­dė, kad ne­va­lo­mo­se laip­ti­nė­se bak­te­ri­jų ir pe­lė­si­nių gry­bų skai­čius de­šim­tis kar­tų di­des­nis, nei pe­rio­diš­kai va­lo­mo­se.  Na­cio­na­li­nės vi­suo­me­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros la­bo­ra­to­ri­jos mi­kro­bio­lo­gai ne­šva­rio­se laip­ti­nė­se ap­ti­ko ir žmo­gaus svei­ka­tai pa­vo­jin­go auk­si­nio sta­fi­lo­ko­ko bak­te­ri­jų.

Žiedadulkių kiekį ore stebintys ir fiksuojantys Šiaulių universiteto mokslininkai praneša, kad kartu su šiltėjančiais orais ir bundančia gamta prasideda alergeninių žiedadulkių sezonas.

Seime vyks diskusija „Pilietinė Lietuvos gynyba: kaip ir kuo galime prisidėti kiekvienas“.

Maltos ordino pagalbos tarnyba inicijuoja akciją „Maltiečių Velykos“. Jau tradicija tampanti maltiečių iniciatyva šiomis dienomis vėl pasieks savanorių globojamus pagyvenusius, vienišus ir sunkiai sergančius Lietuvos žmones.

Didysis penktadienis – tai atgailos diena, kada prisimename Viešpaties kančią ir mirtį, be kurių nebūtų prisikėlimo. Tai griežto pasninko diena, per kurią tradiciškai rengiamos Kryžiaus kelio procesijos.

Mokslo entuziastų dėmesį šiuo metu labai traukia kvantiniai kompiuteriai. Nors jų gamyba nepaprastai sudėtinga ir kelianti neaiškumų, jau dabar tikimasi, kad ši technologija padės atrasti paralelias visatas, aplankyti kitų planetų gyventojus ir... sukurti mašinas, protingesnes už žmones.

„Ryto garsų“ viešnia – Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė, tapytoja dr. Sigita Maslauskaitė-Mažylienė.

Laidą veda Gabija Narušytė ir Artūras Matusas. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ balandžio 18 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...