captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: kas sugalvojo Tavo vardą?

Nijolės, Živilės, Giedrės, Šarūnai, Ūdriai ir daugybė kitų žmonių – jei yra patenkinti savo vardais – gali būti dėkingi konkretiems žmonėms, kurie kitados šiuos vardus sukūrė. Apie vardų kilmę ir jų populiarumo bangas pasakos kalbininkė dr. Daiva Sinkevičiūtė ir pirmosios Lietuvos Giedrės proanūkė Giedrė Pleskienė.
1915 m. išspausdinta<br> o 2013 m. perleista Vlado Putviskio-Pūtvio legenda „Giedrė“.
1915 m. išspausdinta
o 2013 m. perleista Vlado Putviskio-Pūtvio legenda „Giedrė“.

Nijolės, Živilės, Šarūnai, Ūdriai ir daugybė kitų žmonių – jei yra patenkinti savo vardais – gali būti dėkingi konkretiems žmonėms, kurie kitados šiuos vardus sukūrė. Nekyla abejonių ir kas buvo pirmoji Lietuvos Giedrė. Apie savo prosenelę Giedrę Žmuidzinavičiūtę-Gučienę ir šio vardo atsiradimo istoriją laidoje papasakos Giedrė Pleskienė. Jos proprosenelis dailininkas Antanas Žmuidzinavičius kitados iliustravo Vlado Putvinskio-Pūtvio, Šaulių sąjungos įkūrėjo, sukurtą legendą „Giedrė“. 1907 m. parašytoje knygoje taip pavadinta laumė, o šiais laikais – daugybė mergaičių ir moterų. Pirmoji Giedrė ir mūsų laidos viešnia Giedrė turi bendrų dalykų, vienas iš jų – dalyvavimas Skautų organizacijos veikloje, apie tai irgi pasišnekėsime.   

Kalbininkė dr. Daiva Sinkevičiūtė atsakys į daug klausimų apie vardų kilmę ir būtent tokius – savo autorius turinčius, vadinamuosius kultūrinius arba literatūrinius vardus. Ar tiesa, kad daug įtakos naujagimių tėvų pasirinkimams daro serialai ir žinomi žmonės? Kodėl kitados žmonės vaikams duodavo ir menkinamų reikšmių vardus?

Vardų tema – laidoje „Mes, moterys” prieš ir per Velykas: balandžio 18 d., penktadienį, 15.05 val. ir sekmadienį, balandžio 20 d., 09.03 val.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...