captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ekskursija po menininko Julijono Urbono mokslinių atrakcionų parką

„Aš tiesiogine prasme užaugau sovietiniame atrakcionų parke, vietiniai darbuotojai – inžinieriai, kioskininkai ir dažytojai – buvo mano auklės. Tad buvau intymiai susietas su atrakcionais, bet tuo pačiu buvau gan kritiškoje distancijoje, nes man tiesiog bloga suptis.“
Menininkas Julijonas Urbonas.
Menininkas Julijonas Urbonas.

„Aš tiesiogine prasme užaugau sovietiniame atrakcionų parke, vietiniai darbuotojai – inžinieriai, kioskininkai ir dažytojai – buvo mano auklės. Tad buvau intymiai susietas su atrakcionais, bet tuo pačiu buvau gan kritiškoje distancijoje, nes man tiesiog bloga suptis. Ir reiškinys, kuris daug kam sukelia klausimus, kodėl žmonės lipa ant tų atrakcionų, vemia, svaigsta ir grįžta kitą dieną, man palaikė kritišką mąstymą. Taip išsikėliau iššūkį sukurti kalnelius, kurie pažymėtų pabaigą, sukonstruoti idėjinę mirtį kalneliais“, – sako menininkas Julijonas Urbonas.

„Rengdamas šią parodą siekiau pateikti retrospektyvą, kad matytųsi vieno žmogaus, gimusio Žemaitijoje, mąstymo kelionė per penkiasdešimt metų“, – teigia Niujorke gyvenantis ir kuriantis lietuvių tapytojas Kęstutis Zapkus, kurio darbai pristatomi Nacionalinėje dailės galerijoje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengta užsienio kultūrinės spaudos apžvalga apie muzikos ir operų festivalius, vykstančius vokiškai kalbančiose šalyse prieš pat šv. Velykas.

„Aš tiesiogine prasme užaugau sovietiniame atrakcionų parke – mano tėvelis buvo direktorius, jis šiek tiek skeptiškai žiūrėjo į vaikų darželius, kaip į savotišką sovietinės deindoktrinacijos vietą. Todėl vesdavosi mus į atrakcionų parką. Ir tie vietiniai darbuotojai – inžinieriai, kioskininkai ir dažytojai – buvo mano auklės. Tad aš buvau intymiai susietas su atrakcionais, bet tuo pačiu buvau gan kritiškoje distancijoje, nes man tiesiog bloga suptis. Ir reiškinys, kuris daug kam sukelia klausimus, kodėl žmonės lipa ant tų atrakcionų, vemia, svaigsta ir grįžta kitą dieną, man palaikė kritišką mąstymą. Taip išsikėliau iššūkį sukurti kalnelius, kurie pažymėtų pabaigą, sukonstruoti idėjinę mirtį kalneliais“, – apie tai, kaip savo kūrybą pradėjo sieti su atrakcionais ir gravitacijos būsenomis, pasakoja menininkas, dizaineris ir inžinierius Julijonas Urbonas. Pasivaikščiojimas po J. Urbono mokslinę-meninę parodą „Stovint, krentant, levituojant“ ir pokalbis apie mokslą mene, visą gyvenimą lydinčią atrakcionų temą ir nuolatinį smalsumą.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ balandžio 17 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...