captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: antrąją Velykų dieną – ir pasižmonėti, ir pabendrauti

Nuo seno antroji Velykų diena buvo skirta vaikų džiaugsmui – jie eidavo kiaušiniauti. Ne tik vaikai antrąją šv. Velykų dieną namuose neužsibūna, dažnai ir suaugusieji tą dieną vyksta į svečius ar švenčia su kaimo bendruomene.

Nuo seno antroji Velykų diena buvo skirta vaikų džiaugsmui – jie eidavo kiaušiniauti. Ne tik vaikai antrąją šv. Velykų dieną namuose neužsibūna, dažnai ir suaugusieji tą dieną vyksta į svečius ar švenčia su kaimo bendruomene. Tokie papročiai išlikę Pasvalio rajone Žilpamūšio krašto kaimo bendruomenėje.

Lietuvoje įprasta per šventes, ypač Velykas, gausiai įvairiu, dažnai riebiu maistu stalus nukrauti ir po to savaitę iki Atvelykio ne tik kiaušinius valgyti. Kuo gresia persivalgymas, ypač gausus riebalų vartojimas, aptaria Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto mitybos skyriaus vedėja Ilona Drulytė.

Kelmės rajone, Užvenčio dvare kadaise uoliai grūdus malęs vandens malūnas ilgą laiką buvo paverstas mechaninėmis dirbtuvėmis ir pagal paskirtį nebuvo naudojamas. Tik prieš dešimtmetį malūną įsigijęs vietinis užventiškis Alvydas Knyzelis su žmona Milda, padedamas vietos meistrų, ne tik gražiai sutvarkė, restauravo senąjį malūno pastatą, įrengė jame pokylių sales, viešbutį, baseinus, pirtis. Čia organizuojami plenerai, vaikų teatrų festivalis, daug kitų kultūrinių renginių. Vėl pradėjo suktis malūno turbinos, kurios dabar gamina elektros energiją. Atvykėlius dabar iš tolo pasitinka turbinų gausmas ir vandens šniokštimas. Ateityje čia žadama įrengti Kalvių parką.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, balandžio 21 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...