captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: G. F. Händelio oratorijos „Prisikėlimas“ pirmasis atlikimas Lietuvoje

Prieš mėnesį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose debiutavo naujai susikūręs „Baroko operos teatras“. Pirmasis jų pasirinktas kūrinys – tikras iššūkis ir solistams, ir orkestrui.
Kompozitorius Georgas Frydrichas Händelis.
Kompozitorius Georgas Frydrichas Händelis.

Prieš mėnesį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose debiutavo naujai susikūręs „Baroko operos teatras“. Pirmasis jų pasirinktas kūrinys – tikras iššūkis ir solistams, ir orkestrui. Tai Georgo Frydricho Händelio oratorija „Prisikėlimas“, apie kurią ypač pritinka kalbėti Didžiąją savaitę. Tad  pirmojoje „Muzikinio pastišo“ dalyje sykiu su muzikologe daktare Aleksandra Pister priminsime klausytojams aplinkybes, kuriose Italijoje, Romoje jaunas vokietis Händelis kūrė šią oratoriją,  jos turinio ypatybes ir, aišku, panagrinėsime kūrinio atlikimą Vilniuje, klausydami buvusio koncerto fragmentų.

Antroji laidos dalis pristatys ypatingą Nacionalinės filharmonijos viešnią – smuikininkę Nicola Bendetti „Smuikas yra visas mano gyvenimas“, – sako jauna ir jau labai garsi atlikėja, griežianti 1717-jų metų Stradivarijaus instrumentu! Jos talentas ir švietėjiška veikla 2012 ir 2013 metais buvo įvertinti „Geriausios moters atlikėjos titulu“ bei iš pačios karalienės Elžbietos II rankų gautu Britiškosios Imperijos apdovanojimu.

Ved. Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – balandžio 16 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...