captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: išmokos gerokai viršys įmokas

Draudžianti pasėlius 9 ES šalyse Vokietijos bendrovė „Vereinigte Hagel“ iš Lietuvos žemdirbių gavo daugiau kaip 350 prašymų iš dalies atlyginti patirtą žalą dėl rapsų ir žiemkenčių iššalimo.

Draudžianti pasėlius 9 ES šalyse Vokietijos bendrovė „Vereinigte Hagel“ iš Lietuvos žemdirbių gavo daugiau kaip 350 prašymų iš dalies atlyginti patirtą žalą dėl rapsų ir žiemkenčių iššalimo. Negalutiniais duomenimis, išmokos už šį draudimą įmokas viršys 3 mln. litų. Šį pavasarį besidraudžiantiesiems pasėlius siūloma lengvatų.

Lietuvoje vyksta ypač karštos diskusijos dėl saugiklių, kurie užtikrintų tvarkingą ir racionalų disponavimą žemės ūkio paskirties žeme. Pagaliau susirūpinta, kad nebūtų ja spekuliuojama, norima nustatyti griežtą tvarką įsigyjant žemę užsieniečiams ir pan. Pasiūlymų daugybė ir labai prieštaringų. Galima sakyti ir pagal reikalą, ir pagal interesus. O ką patys kaimo žmonės mano apie vis labiau garsėjančius saugiklius, žemės pardavimą?

Kiekviena tauta rūpinasi savo išlikimu, savitumo išsaugojimu. Lietuviai – ne išimtis. Akivaizdu, kad per visus sunkmečius išsaugojant kultūrą, tradicijas daugiausia prisidėjo kaimo žmonės. Deja, kai kuriose vietovėse nyksta kaimai, apmiršta kultūrinis gyvenimas, nebeperimamos vertingos senosios tradicijos.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, balandžio 15 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...