captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Sugrįžimų“ dalyviai

Studijoje svečiuosis XVI Tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ dalyviai violončelininkas Robertas Grod, pianistė Emilija Budžemaitė ir smuikininkas iš Azerbaidžano Anar Seyidov.

Kaip studijos Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje pakeitė Roberto Grod požiūrį į muziką ir violončelės meną? Kodėl baroko muzika artima muzikų šeimoje gimusiai Emilijai Budžemaitei, Tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse Čekijoje 1997 metais pelniusiai specialų prizą už geriausią baroko muzikos atlikimą? Už kokius nuopelnus Azerbaidžano prezidento I. Alijevo įsaku Baku gimusio, Biul-Biulio specialiąją muzikos mokyklą baigusio Anar Seyidov pavardė įrašyta į jaunųjų talentų „Auksinę knygą“?

„Jauni rumunų režisieriai siekia užmegzti ryšį su auditorija, grąžinti žiūrovus į kiną, todėl Rumunijoje randasi žanrinis kinas. Paradoksalu, bet patys žinomiausi, didžiuosiuose kino festivaliuose apdovanoti filmai Rumunijoje nebuvo populiarūs ir žiūrimi, o jaunieji nori įveikti tą perskyrą“, – sako rumunų kino kritikas Michai Chirilovas. Kas vyksta rumunų kine šiandien?

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Kultūros komentaro autorius rašytojas Andrius Jakučiūnas aiškins, kodėl mūsų valstybės kūrėjai turėtų naudotis vienos tokios rusų kalbos mokytojos Nadieždos gyvenimo patirtimi.

Studijoje svečiuosis XVI Tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ dalyviai violončelininkas Robertas Grod, pianistė Emilija Budžemaitė ir smuikininkas iš Azerbaidžano Anar Seyidov. Kaip studijos Maskvos P. Čaikovskio konservatorijoje pakeitė R. Grod požiūrį į muziką ir violončelės meną? Kodėl baroko muzika artima muzikų šeimoje gimusiai Emilijai Budžemaitei, Tarptautiniame jaunųjų pianistų konkurse Čekijoje 1997 metais pelniusiai specialų prizą už geriausią baroko muzikos atlikimą? Už kokius nuopelnus Azerbaidžano prezidento I. Alijevo įsaku Baku gimusio, Biul-Biulio specialiąją muzikos mokyklą baigusio Anar Seyidov pavardė įrašyta į jaunųjų talentų „Auksinę knygą“? Pokalbis su jaunaisiais atlikėjais apie požiūrį į muziką ir nacionalinės bei tarptautinės patirties įtaką atlikimui.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ balandžio 15 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...