captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pirmadienį prasideda pasėlių deklaravimas

Nuo balandžio 14 d. seniūnijose ir savivaldybėse du mėnesius bus galima teikti paraiškas tiesioginėms išmokoms už šiuos metus gauti. Paprasčiau šnekant – deklaruoti pasėlius ir naudmenas.

Nuo balandžio 14 d. seniūnijose ir savivaldybėse du mėnesius bus galima teikti paraiškas tiesioginėms išmokoms už šiuos metus gauti. Paprasčiau šnekant – deklaruoti pasėlius ir naudmenas. Tiesioginės išmokos – lengviausiai  pasiekiama europinė parama ES  šalių žemdirbiams. Kas naujo šios paramos schemoje?

Neariminė technologija lengvina  rapsų žiemojimą. Jau penkerius metus Šeduvos seniūnijos ūkininkas Vytas Masiliūnas nearia savo laukų. Neariminė  agrotechnika leidžia taupyti degalus, mažinti dirvos dirbimo išlaidas, sudaro geresnes sąlygas rapsams žiemoti. Vertinga ir kita šeduvio ūkininko patirtis šeimininkaujant siaurai specializuotame  250 ha augalininkystės ūkyje.

Vieną didžiausių pieno ūkių Lazdijų rajone turintys Aušra ir Linas Visockai iki šiol savo verslu nenusivylė. Nors nemažai pieno ūkių šeimininkų dejuoja dėl prastos situacijos pieno sektoriuje, pastaruoju metu mažėjančių supirkimo kainų, Visockai atkakliai dirba ir šiuo metu savomis lėšomis stato naują fermą. Joje laikys per 120 karvių, o jas melš du robotai.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, balandžio 14 d., 06.05 val. per  LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close