captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Vilniaus žaislų muziejus

„Džiaugiamės, kad Tarptautinėje Bolonijos knygų mugėje vykusiuose geriausių pasaulio vaikų muziejų rinkimuose patekome į geriausiųjų pasaulio vaikų muziejų dešimtuką. Esame jaunas, vaikų juoku ir klegesiu skambantis muziejus.“
Vaikai Vilniaus žaislų muziejuje.
Vaikai Vilniaus žaislų muziejuje.

„Džiaugiamės, kad Tarptautinėje Bolonijos knygų mugėje vykusiuose pasaulio vaikų muziejų rinkimuose patekome į geriausiųjų pasaulio vaikų muziejų dešimtuką. Esame jaunas, vaikų juoku ir klegesiu skambantis muziejus. Toks įvertinimas parodė, kad einame teisingu keliu, kaip tai daro kiti Europos miestai“, – mintimis dalijasi vienintelio Lietuvoje žaislų muziejaus Vilniuje įkūrėjas archeologas dr. Povilas Blaževičius.

Indrė Blaževičienė skatina Vilniaus žaislų muziejuje tėvelius žaisti su vaikais: „Juk tėvai vaikams yra didžiausi autoritetai. Jie padeda mažyliams atrasti ir įtvirtinti žinias.“

Vilniaus senamiestyje įsikūręs Žaislų muziejus primena pilnus žaislų jaukius namus. Čia pristatomi seniausieji žaislai, etnografiniai ir XX amžiaus. Naujausiųjų technologijų ekspozicija dar laukia savo eilės. Kol kas reikia ištirti ūžines, kaulinius kėglius, odinius kamuolius, alavinius ar molinius kareivėlius ir kitus žaislus.

Taigi žaislų istoriją pasakojantis muziejus, kuriame galima mokyti ir mokytis, tyrinėti ir žaisti, užpildė tuščią nišą Lietuvoje ir atsistojo greta tokių pasaulinių muziejų kaip Graco Austrijoje, Tel Avivo Izraelyje, Kopenhagos Danijoje ir kt.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, balandžio 12 d., 15.03 val. ir pirmadienį, balandžio 14 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...