captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kino kritikas Piotras Šepotinikas

„Kinas virsta tokiu vis labiau sustyguotu mechanizmu, bet man labiausiai patinka kinas, kuris gimsta filmavimo aikštelėje. Ta prasme jis yra rankų darbo , kai tu matai autoriaus dalyvavimą visame kame.“
Kino kritikas Piotras Šepotinikas.
Kino kritikas Piotras Šepotinikas.

„Kinas virsta tokiu vis labiau sustyguotu mechanizmu, bet man labiausiai patinka kinas, kuris gimsta filmavimo aikštelėje. Ta prasme jis yra rankų darbo, kai tu matai autoriaus dalyvavimą visame kame“, – sako Maskvos ir Venecijos tarptautinių kino festivalių programų sudarytojas, vienas žymiausių Rusijos kino kritikų Piotras Šepotinikas.

„Flamenkas, žinoma, bus stilizuotas. Tai negali būti tikrasis gatvės flamenkas. Dirigentas man galvą nuimtų, jei scenoje skambant Gioachino Rossini muzikai, tryptume kojomis. Bet keletoje scenų jis leido įvesti tipiškus plojimus“, – pasakoja G. Rossini operos „Sevilijos kirpėjas“ LNOBT režisierė statytoja ir choreografė Nuria Castejon.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“.

„Man įdomu, ar tokio pobūdžio senoviška medžiaga ir leksika gali reflektuoti dabar, nedarant didelių postmodernistinių intervencijų į patį Ievos Simonaitytės tekstą ir, galbūt, į pačią fabulą“, – atvirauja šių metų „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijoje Boriso Dauguviečio auskaru už novatoriškas idėjas apdovanotas režisierius Agnius Jankevičius, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatęs dramą „Gentis“ pagal lietuvių rašytojos I. Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“.

„Kinas virsta tokiu vis labiau sustyguotu mechanizmu, bet man labiausiai patinka kinas, kuris gimsta filmavimo aikštelėje. Ta prasme jis yra rankų darbo,  kai tu matai autoriaus dalyvavimą visame kame. Tegul tai bus egoistinis dalyvavimas, gal net nepakenčiamas, bet geriausiuose filmuose regime asmenybę, kuri pasitelkusi daugybę kinematografinių elementų atskleidžia kažką ypatingai asmeniška“, – sako Maskvos ir Venecijos tarptautinių kino festivalių programų sudarytojas, vienas žymiausių Rusijos kino kritikų Piotras Šepotinikas. Pokalbis apie Rusijos ir pasaulio kino tendencijas, kino meno dabartį ir ateitį.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ balandžio 11 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...