captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Kryžiaus kelio pamaldumo praktika Lietuvoje

Kristaus mirtis ant kryžiaus ir prisikėlimas yra kertinis krikščionybės slėpinys. Tikinčiam žmogui Didžioji savaitė – pasirengimas Prisikėlimo šventei. Tačiau per šimtmečius susiklostęs liaudiškasis pamaldumas tapo ne tik religine praktika, bet ir kultūros paveldo dalimi.
Entokrikščioniškosios kultūros tyrinėtojas Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų profesorius habil. dr. Alfonsas Motuzas.
Entokrikščioniškosios kultūros tyrinėtojas Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų profesorius habil. dr. Alfonsas Motuzas.

Kristaus mirtis ant kryžiaus ir prisikėlimas yra kertinis krikščionybės slėpinys. Tikinčiam žmogui Didžioji savaitė – pasirengimas Prisikėlimo šventei. Tačiau per šimtmečius susiklostęs liaudiškasis pamaldumas tapo ne tik religine praktika, bet ir kultūros paveldo dalimi, su kuria verta susipažinti.

Entokrikščioniškosios kultūros tyrinėtojo Vytauto Didžiojo ir Lietuvos edukologijos universitetų profesoriaus habil. dr. Alfonso Motuzo paskaitoje išgirsime apie Kryžiaus kelio ištakas, kaip ši pamaldumo praktika kito, kada pasiekė Lietuvą, pagaliau kokį savo ženklą Kryžiaus kelio garbinimo apeigose įrašė Lietuva.

Redaktorė Regina Germanavičiūtė.

„Radijo paskaitos“ – balandžio15 d., antradienį, 14.05 val. LRT KLASIKOS programoje.

Kartojama balandžio 16 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir balandžio 19 d. 14.03 val. LRT KLASIKOS programoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...