captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Vilnius City Opera“ baigia antrąjį sezoną. Kokie pokyčiai?

„...su bohemiečiais įrodėme, kad galima sukurti ir Lietuvoje tokias sąlygas, tokią darbo ir kūrybos vietą, į kurią nori grįžti ir tie, kurie yra išvažiavę. Įrodėme, kad jie čia reikalingi ir turi savo vietą, kad galima jaunimui suteikti daug galimybių ir jie su kaupu pateisina viltis.“
Režisierė Dalia Ibelhauptaitė. ELTA nuotr.
Režisierė Dalia Ibelhauptaitė. ELTA nuotr.

„...su bohemiečiais įrodėme, kad galima sukurti ir Lietuvoje tokias sąlygas, tokią darbo ir kūrybos vietą, į kurią nori grįžti ir tie, kurie yra išvažiavę. Įrodėme, kad jie čia reikalingi ir turi savo vietą, kad galima jaunimui suteikti daug galimybių ir jie su kaupu pateisina viltis. Tam ir įkūrėme „Vilnius City Opera“, – sako režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

„Lietuvos muzikų rėmimo fondo sumanytas festivalis „Sugrįžimai“ jau daugelį metų skambiai pranašauja pavasarį. Šiemet kaip niekad buvo labai daug paraiškų – teko daryti rimtą atranką, nes „Sugrįžimai“ – tai jau tarsi prekinis ženklas, į kurį jauni muzikai veržte veržiasi. Beje, „Sugrįžimai“ šiemet tarsi apgaubs Šv. Velykų šventę – tai dar viena proga ne tik dalyvauti festivalyje, bet ir aplankyti gimtinę, artimuosius. Šiemetinis XVI tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“ pakvies į 22 koncertus“, – pasakoja festivalio vadovė Aušra Duobienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie filmus, kuriuos kuria senstantys aktoriai, vaidinę veiksmo filmų herojus, ir apie žymų ano šimtmečio pradžios vokiečių rašytoją, kilusį iš Baltijos pakrantėje gyvenusių grafų.

„...su bohemiečiais įrodėme, kad galima sukurti ir Lietuvoje tokias sąlygas, tokią darbo ir kūrybos vietą, į kurią nori grįžti ir tie, kurie yra išvažiavę. Įrodėme, kad jie čia reikalingi ir turi savo vietą, kad galima jaunimui suteikti daug galimybių ir jie su kaupu pateisina viltis. Tam ir įkūrėme „Vilnius City Opera“. Kad tai būtų visų mūsų namai Lietuvoje. Bet, kaip suprantate, tai nėra mūsų namai fizine prasme, jokio pastato neturime. „Vilnius City Opera“ atiduodu visą save, dėl to ir praleidžiu čia beveik pusę metų, nuolat gyvendama tarp lagaminų“, – sako režisierė Dalia Inelhauptaitė. Kokie regimi pokyčiai bohemiečiams tapus VCO, kokia jų vieta kultūriniame lauke, kokie alternatyvaus operos teatro išbandymai ir kartų kaitos subtilumai – pokalbis studijoje su režisiere D. Ibelhauptaite ir solistais Viktorija Miškūnaite, Kostu Smoriginu bei Tadu Girininku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ balandžio 10 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...