captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: alternatyvus verslas kaime sunkiai skinasi kelią

Varėnos rajono „Tėviškės“ žemės ūkio bendrovė prieš ketverius metus įsirengė šiaudų granulių gamybos cechą. Šiaudų panaudojimas biokurui gaminti turėjo greitai atsipirkti ir pasitesinti, tačiau taip neatsitiko. Kodėl?

Varėnos rajono „Tėviškės“ žemės ūkio bendrovė prieš ketverius metus įsirengė šiaudų granulių gamybos cechą. Gyvulininkyste užsiimanti bendrovė augina ir javų – net 1500 ha, todėl šiaudų panaudojimas biokurui gaminti turėjo greitai atsipirkti ir pasitesinti. Taip neatsitiko. Kodėl?

Marijampolės rajono Padovinio žemės ūkio bendrovėje – 200 pajininkų. Solidžios investicijos į gamybą leido sukurti modernų šiuolaikinį ūkį, beje, neturinti jokių skolų. Padovinio bendrovė savo ūkinę veiklą orientuoja ne tik į kuo didesnį pelną, bet ir į kaimo žmonių poreikius – rūpinamasi tiek jų darbo, tiek gyvenimo sąlygomis.

Su rubrika „Diena kaime“ apie kasdienos darbus ir rūpesčius šios savaitės laidose pasakoja Šiaulių rajono Tvibių kaimo ūkininkas Antanas Baliutavičius. Auginantis apie 80 ha javų ir 20 ha daržovių ūkininkais dar sekmadienį pradėjo sėjos darbus. Pirmadienį spėjo pasėti apie tris hektarus morkų, bet darbus pristabdė lietus. Antradienį dar buvo galima ruošti žemę vasarojui, o trečiadienį tikėtasi pradėti javų sėją. Kokia diena buvo ūkininkui?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, balandžio 10 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...