captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žieminių pasėliai nukentėjo tik Lietuvoje ir Latvijoje

Kovo pabaigoje Briuselyje buvo susirinkę javų ir rapsų auginimo sektorių ekspertai – šalių atstovai. Jie susitiko su EK pareigūnais, ES žemdirbių visuomeninėmis organizacijomis. Ką svarbiausia turėtų žinoti Lietuvos grūdų ir rapsų augintojai?

ES šalių žemdirbių šakinių organizacijų atstovai įprastai Briuselyje renkasi 4 kartus per metus. Pirmą kartą šiemet kovo pabaigoje buvo susirinkę javų ir rapsų auginimo sektorių ekspertai – šalių atstovai. Jie susitiko su EK pareigūnais, ES žemdirbių visuomeninėmis organizacijomis. Ką svarbiausia turėtų žinoti Lietuvos grūdų ir rapsų augintojai? Temą apie „sofos ūkininkus“ pasiūlė laidos klausytojas Adomas Trimonis, parašęs elektroninį laišką: „Su malonumu klausausi jūsų parengtų įdomių laidų su įvairiais pašnekovais. Tačiau vieną rytą kalbėjusi ūkininkė iš Alytaus rajono visų blogybių priežastį matė "sofos ūkininkuose". Ir ne tik ji, bet daug kas, šį epitetą naudoja asmenims baisesniems už pačią baisiausią piktžolę, o gal būt ir už Sosnovskio barštį. Jie barami ir dėl pirmųjų hektarų išmokų didinimo, ir dėl didėjančios nuomos už dirbamą žemę. Labai prašyčiau ką nors pakalbinti ir parengti laidą: kas tie "sofos ūkininkai"?, iš kur jie atsirado ir kur juos reiktų padėti?

Laidos rubrika „Diena kaime“ su Šiaulių rajono Tvibių kaimo ūkininku Antanu Baliutavičiumi. Jis - daržininkystės ūkio šeimininkas, auginantis ir javų. Iš viso šeimos ūkyje beveik 100  ha. žemės – penktadalis skirtas daržovėms. Šią savaitę jau nuo sekmadienio ūkyje pradėtos ruošti dirvos, o pirmadienį pasėti pirmieji trys hektarai morkų. Baigti sėjos neleido lietus, todėl antradienio darbai laukuose labai prisklausė nuo oro. Jeigu lietus neleistų tęsti sėjos, ūkininkas planavo dalyvauti Šiaulių krašto žemdirbių susitikime su NMA specialistais, valdžios atstovais. Koks antradienis ūkininkui?

 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį balandžio 9d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...