captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kada pasens jaunieji rašytojai?

„Gal kai nustosiu vaikiškai elgtis“, – juokauja poetas Mantas Balakauskas, paklaustas, kada savęs nebevadins jaunuoju rašytoju. Tomas Taškauskas šiuo klausimu nusistatęs kriterijus: „Jaunuoju rašytoju nebebūsiu, kai išleisiu antrąją savo poezijos knygą“
Poetas Mantas Balakauskas. youtube.com nuotr.
Poetas Mantas Balakauskas. youtube.com nuotr.

„Gal kai nustosiu vaikiškai elgtis“, – juokauja poetas Mantas Balakauskas, paklaustas, kada savęs nebevadins jaunuoju rašytoju. Tomas Taškauskas šiuo klausimu nusistatęs kriterijus: „Jaunuoju rašytoju nebebūsiu, kai išleisiu antrąją savo poezijos knygą“. Prozininkas Maksimas Ivanovas prisipažįsta, kad jam sąvoka „jaunasis rašytojas“ apibrėžiama amžiumi, tuo vadovaujamasi ir jaunųjų rašytojų festivalyje „Literatūrinės Vilniaus slinktys“: „Festivalis kol kas jaunuosius rašytojus apibrėžia objektyviu kriterijumi – iki 35-erių metų. Tačiau jeigu įvestų subjektyvų kriterijų – „iki kada pats rašytojas jaučiasi jaunas“, festivalis būtų dar įdomesnis ir visai kitokio pobūdžio“.

„Sunku kalbėti apie tendencijas: jei per metus sukuriami tik trys filmai, tai galime kalbėti tik apie kiekvieną filmą atskirai, o ne apie tendencijas“, – sako viena žymiausių latvių kino kūrėjų Laila Pakalnina.                                                                                               

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Po kovo 13–16 dienomis Leipcige vykusios knygų mugės estafetę perėmė kovo 24-ąją prasidėjusi Bolonijos vaikų knygų mugė. Paskutinė pavasarinio knygų mugių maratono stotelė – Lietuvos nacionalinis stendas balandžio 8–10 dienomis vyksiančioje Londono knygų mugėje. Kaip čia pristatoma lietuvių literatūra ir kokio dėmesio sulaukė Lietuvos stendas? Pokalbis su Londono knygų mugėje dalyvaujančia Kotryna Pranckūnaitė, Tarp­tau­ti­nių kny­gų mu­gių ir li­te­ra­tū­ros fes­ti­va­lių koor­di­na­to­re.

„Gal kai nustosiu vaikiškai elgtis“, – juokauja poetas Mantas Balakauskas, paklaustas, kada savęs nebevadins jaunuoju rašytoju. Tomas Taškauskas šiuo klausimu nusistatęs kriterijus: „Jaunuoju rašytoju nebebūsiu, kai išleisiu antrąją savo poezijos knygą“. Prozininkas Maksimas Ivanovas prisipažįsta, kad jam sąvoka „jaunasis rašytojas“ apibrėžiama amžiumi, tuo vadovaujamasi ir jaunųjų rašytojų festivalyje „Literatūrinės Vilniaus slinktys“: „Festivalis kol kas jaunuosius rašytojus apibrėžia objektyviu kriterijumi – iki 35-erių metų. Tačiau jeigu įvestų subjektyvų kriterijų – „iki kada pats rašytojas jaučiasi jaunas“, festivalis būtų dar įdomesnis ir visai kitokio pobūdžio renginys“. Pokalbis su M. Balakausku, T. Taškausku ir M. Ivanovu apie jaunųjų rašytojų kūrybą, kritiką, kurios pasigenda, ir festivalį „Literatūrinės Vilniaus slinktys“.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ balandžio 9 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close