captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: vasaros rūpesčiai mažame ūkyje

Anykščių rajone, Šovenių kaime, gyvenantis Valentinas Gudėnas turi mišrų, kaip jis pats sako, tradicinį lietuviams ūkelį. Jame ir ganyklos, ir javai, ir bitynas. Valentinas dar ir pedagogas – Anykščiuose A. Vienuolio gimnazijoje vaikus moko biologijos, ekonomikos, žmogaus saugos. Jis – ir kaimo bendruomenės pirmininkas. Kaip visur galima suspėti, kokie kasdienos rūpesčiai derliaus dorojimo metu?

Anykščių rajone, Šovenių kaime, gyvenantis Valentinas Gudėnas turi mišrų, kaip jis pats sako, tradicinį lietuviams ūkelį. Jame ir ganyklos, ir javai, ir bitynas. Panašių ūkininkų šalyje nemažai, bet gimtojoje sodyboje su šeima gyvenantis Valentinas dar ir  pedagogas – Anykščiuose A. Vienuolio gimnazijoje vaikus moko biologijos, ekonomikos, žmogaus saugos. Jis – ir kaimo bendruomenės pirmininkas. Kaip visur galima suspėti, kokie kasdienos rūpesčiai derliaus dorojimo metu? Pokalbis su rubrika „Diena kaime“.

Baigiasi rožių žydėjimo mėnuo, kuris visus vilioja gražiais žiedais ir įvairiais aromatais. Trakų rajone esančiame „Sibirkos“ rožyne sukaupta per 450 rožių ir erškėtrožių veislių kolekcija. Rožyno savininkai Mindaugas ir Dovilė Rylos pastebi, jog pirkėjus šios gėlės vis dažniau patraukia ne išvaizda, o kvapu.

Pragyventi kaime galima ne tik ūkininkaujant, bet ir turint nagingas suvirintojo ar kalvio rankas. Kaip tik toks yra Molėtų rajono Verbiškių kaime gyvenantis Albinas Grigonis, kurio rankoms paklūsta kone visi metalo darbai. O jų netrūksta – kartais kaimynas paprašo noragą pasmailinti, o kartais iš tolimesnio miesto atvykęs žmogus užsako pagaminti centrinio šildymo katilą.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 31 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...