captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ryto šaltukas dzūkams netrukdo sėti avižas

Skubėjęs pavasaris balandžio pradžioje tarsi stabtelėjo, tačiau žemdirbiams tai netrukdo. Varėnos rajono „Tėviškės“ žemės ūkio bendrovėje ruošiamos dirvos vasarojui, jau baigiamos sėti avižos. 

Skubėjęs pavasaris balandžio pradžioje tarsi stabtelėjo, tačiau žemdirbiams tai netrukdo. Varėnos rajono „Tėviškės“ žemės ūkio bendrovės laukuose dabar pats darbymetis. Patyrę žemdirbiai nelaukia kol visiškai pradžius lengvos Dzūkijos žemės, nepaisydami rytmečio šaltuko ruošia dirvas vasarojui ir jau baigia sėti avižas. 

Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institute Babtuose jau trečią dešimtmetį veikia Augalų fiziologijos laboratorija. Jos jaunas ir smalsus mokslininkų kolektyvas šiemet buvo pristatytas Lietuvos mokslo premijai gauti. Kokius tyrimus mokslininkai atlieka Augalų fiziologijos laboratorijoje, kuo jie gali būti naudingi žemės ūkio gamybai?

Rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose bus su Šiaulių rajono Tvibių kaimo ūkininku Antanu  Baliutavičiumi. Jis su žmona Roma tik prieš keletą metų iš Šiaulių grįžo į gimtąjį kaimą. Ūkininkauti senelių žemėje buvo pradėjęs dar keliais metais anksčiau, tačiau žemdirbio dalia jam teko netikėtai. Dabar visas ūkis užima beveik 100 ha, penktadalis skirta daržininkystei. Ūkis sertifikuotas pagal išskirtinės kokybės produkcijos gamybos schemą. Kuo ypatingas toks ūkis, koks savaitgalis buvo jo šeimininkui?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, balandžio 7 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...