captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – rašytoja Vytautė Žilinskaitė

„Mane gelbėjo literatūra vaikams. Išspausdinus satyrą ar humoreską, jausdavausi nejaukiai, o išspausdinus pasaką, atsigaudavau, nes žinodavau, kad vaikai mano tekstus priims nuoširdžiai. Satyra žmogaus nepakeis, o pasaka augina vaiką.“
Rašytoja Vytautė Žilinskaitė. Algimanto Žižiūno nuotr.
Rašytoja Vytautė Žilinskaitė. Algimanto Žižiūno nuotr.

„Mane gelbėjo literatūra vaikams. Išspausdinus satyrą ar humoreską, jausdavausi nejaukiai, o išspausdinus pasaką, atsigaudavau, nes žinodavau, kad vaikai mano tekstus priims nuoširdžiai. Satyra žmogaus nepakeis, o pasaka augina vaiką“, – sako rašytoja Vytautė Žilinskaitė.   

„Įvairovė irgi turi savo ribas. Šiandien sukuriama tiek filmų, kad jiems nebeužtenka erdvės, nebeužtenka auditorijos. Jie lieka nepastebėti. Jeigu kino industrija vystysis tokiais tempais, jos laukia svarbus lūžis“, – svarsto aktorė ir režisierė Oona Mekas. 

„Nemanau, kad kultūra yra nuostolinga Lietuvai. Norėtųsi, kad ir mūsų parlamentarai, inicijuodami reformas, kaip Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, į tai atsižvelgtų. Turiu baimių, kad ir su kultūros rėmimu neatsitiktų taip, kaip atsitiko su švietimo reforma, kuri tęsiasi nuo Atgimimo ir niekaip nesibaigia. O ką ji davė, aš, kaip redaktorius, matau, skaitydamas jaunimo rankraščius”, – sako savaitraščio „Nemunas“ vyriausiasis redaktorius Viktoras Rudžianskas. Pokalbis apie kultūrinę spaudą regionuose.

„Klaipėda tampa jaunųjų šiuolaikinio meno kūrėjų Meka. Šis projektas – vienintelė platforma, kurioje dalyvauja tiek daug jaunų įvairaus žanro menininkų“, – apie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dalyvavimą tarptautinėje bienalėje „Jaunieji Europos kūrėjai“ sako menotyrininkė Goda Giedraitytė. 

Šiandienių politinių realijų fone filosofas Kęstas Kirtiklis komentare klausia, ar kultūra turi tautybę ir ar privalu apie tą tautybę galvoti tuomet, kai susiduri su kultūriniais procesais bei kūriniais?

„Sunku kalbėti apie tendencijas: jei per metus sukuriami tik trys filmai, tai galime kalbėti tik apie kiekvieną filmą atskirai, o ne apie tendencijas“, – sako „Kino pavasario“ viešnia – viena žymiausių latvių kino kūrėjų Laila Pakalnina.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su satyrike ir vaikų rašytoja Vytaute Žilinskaite. Ką autorė laiko svarbiausia savo kūrybos dalimi? Koks humoristinės kūrybos likimas šiandien? Ar mokame pasijuokti iš savęs?

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – balandžio 5 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama balandžio 6 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...