captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – etnomuzikologas Rimantas Astrauskas

„Lietuvių liaudies daina gyvuos kaip ir gyvavo. Joje yra visos vertybės, kurių akimis nepamatysi, tai – ilgos gyvos istorijos patirtis ir žinija.“
Etnomuzikologas Rimantas Astrauskas. M. Aleksos nuotr.
Etnomuzikologas Rimantas Astrauskas. M. Aleksos nuotr.

Etnomuzikologo Rimanto Astrausko gimtadienio proga kalbėsimės apie su žmogaus gimimu susijusius lietuvių papročius. Pokalbyje atsivers ir daugiau temų – apie jaunų žmonių požiūrį į liaudies meną, muziką, etnomuzikologijos mokslo susikūrimą, šios srities mokslininkų tyrinėjimų laukus ir folkloro apraiškas šiuolaikinėje kultūroje. „Lietuvių liaudies daina gyvuos kaip ir gyvavo. Joje yra visos vertybės, kurių akimis nepamatysi, tai – ilgos gyvos istorijos patirtis ir žinija“, – mintimis dalijosi pašnekovas. 

Antroje laidos dalyje klausysimės pianistės Irenos Uss-Armonienės kartu su kitais muzikais atliekamos įvairių stilių ir žanrų muzikos įrašų. Kamerinės muzikos atlikėja, sukaupusi didžiulę patirtį, perduoda ją savo studentams. Koncertuodama ji renkasi ne tik klasikinės ir romantinės muzikos repertuarą, bet ir šiuolaikinę – tiek užsienio, tiek lietuvių muzikos autorių kūrybą.

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – balandžio 7 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...