captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kodėl prastos pieno gamintojų nuotaikos?

Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Tarybos pirmininkas Jonas Vilionis pastebi, kad susirūpinti verčia pastaruoju metu krintančios pieno supirkimo kainos. Ir ne tik jos.
Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Tarybos pirmininkas Jonas Vilionis.
Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Tarybos pirmininkas Jonas Vilionis.

Mintys apie artėjančią ganiavą, būsimus gausesnius primilžius turėtų džiuginti pieno fermų šeimininkus. Tačiau Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Tarybos pirmininkas Jonas Vilionis pastebi, kad susirūpinti verčia pastaruoju metu krintančios pieno supirkimo kainos. Ir ne tik jos.

Šiuo metu Lietuvoje maistinių bulvių pasiūla gerokai lenkia paklausą, labai smuko jų supirkimo kaina. Tik už labai geros kokybės bulvių kilogramą augintojams siūloma 65, už smulkesnes – vos 35 centai. Kokios tendencijos bulvių rinkoje ryškėja, kaip elgtis atėjus bulviasodžiui?

Lietuvoje yra per 100 kailinius žvėrelius – audines – auginančių ūkių. Pastaraisiais metais jų sparčiai daugėja. Tai susijęs jų vertingų kailių paklausa pasaulio aukcionuose. Daugiausia žvėrelių kailiukų pasaulio rinkai tiekia Europos ūkiai. Didžiausia audinių augintoja – Danija. Nemažas ir Lietuvos augintojų indėlis. Iš viso pasaulio aukcionuose per metus parduodama 80 mln. audinių kailiukų, o Lietuvos augintojai jų pateikia 2 mln. Kaip šie nedideli, vos 3 kilogramus sveriantys prabangaus kailio žvėreliai auginami Lazdijų rajone?

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, balandžio 3 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...