captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Jaunimo miuziklo teatras

„Miuziklo žanras labai nuskriaustas Lietuvoje, visi matome, kad jis egzistavo ir egzistuoja tik projektinėje veikloje. Norėjosi jį sukoncentruoti kūrybinėje grupėje ir pareikšti pretenzijas sukurti lietuvišką miuziklą.“
Choreografė Jūratė Sodytė-Bradauskienė. Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.
Choreografė Jūratė Sodytė-Bradauskienė. Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

„Miuziklo žanras labai nuskriaustas Lietuvoje, visi matome, kad jis egzistavo ir egzistuoja tik projektinėje veikloje. Norėjosi jį sukoncentruoti kūrybinėje grupėje ir pareikšti pretenzijas sukurti lietuvišką miuziklą“, – apie Jaunimo miuziklo teatro įkūrimą pasakoja teatro meno vadovė, viena iš įkūrėjų choreografė Jūratė Sodytė-Bradauskienė.

„Paskirta į LMA Vrublevskių bibliotekos Smulkiosios spaudos skyrių nusprendžiau imtis teatro afišų, kurios mane, buvusią istorikę, sudomino kaip istorinis šaltinis. Pamačiau, kad už kiekvienos afišos slypi labai įdomios aplinkybės: teatro istorija, teatro gyvenimas, aktoriai ir visa ta aplinka“, – sako menotyrininkė Justina Kučinskaitė. Pasakojimas apie seniausią teatro afišų rinkinį ir jo restauravimą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje žvilgsniai į teatrinį gyvenimą Vokietijoje: ką rodo Vokiečių teatras Berlyne ir ką galima pamatyti Štutgarto teatro fojė, ką veikia jauna dramaturgė Laura Naumann ir kas svarstoma Berlyno Menų akademijoje?

„Mintis įkurti miuziklo teatrą atėjo tikslingai, mąstant apie Vilniaus kolegijos Menų fakulteto muzikinio teatro specialybės studentų perspektyvos planus. Žvelgdama į tuos jaunus kūrybingus žmones tikslingai pradėjau skleisti mintį, kad reikalingas miuziklo teatras jaunimui. Vien dėl to, kad šis žanras labai nuskriaustas Lietuvoje, visi matome, kad jis egzistavo ir egzistuoja tik projektinėje veikloje. Norėjosi jį sukoncentruoti kūrybinėje grupėje ir pareikšti pretenzijas sukurti lietuvišką miuziklą“, – apie Jaunimo miuziklo teatro įkūrimą pasakoja teatro meno vadovė, choreografė Jūratė Sodytė-Bradauskienė. Ar reikalingas miuziklo teatras Lietuvoje? Kodėl šis žanras apleistas ir kokia jo ateitis? Pokalbis su Jaunimo miuziklo teatro įkūrėjomis Gyte Bartoš ir Jūrate Sodyte-Bradauskiene.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ balandžio 3 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...