captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Iš radijo aukso fondo”: aktorius ir režisierius Vladas Jurkūnas

1899 m. vasaros pabaigoje Palangoje buvo suvaidintas pirmasis lietuviškas spektaklis – Keturakio komedija „Amerika pirtyje“. Caro režimo laikais spektaklis nuskambėjo kaip tautos savimonės akcija.  
Aktorius ir režisierius Vladas Jurkūnas.
Aktorius ir režisierius Vladas Jurkūnas.

1899 m. vasaros pabaigoje Palangoje, daržinėje  ant jūros kranto, buvo suvaidintas  pirmasis lietuviškas spektaklis – Keturakio komedija „Amerika pirtyje“.

Tai buvo daugiau nei vaidinimas. Tai buvo pirmasis viešas lietuviškas vakaras, ir nuo šitos minties daugeliui darėsi ir pakilu, ir baugu, ir nepaprastai gera. Spektakliui dar neprasidėjus, kilo tikros ovacijos, tą kilnią valandą ne vienam sudrėkinusios skruostą. Caro režimo laikais  spektaklis nuskambėjo kaip tautos savimonės akcija – mes, lietuviai, esame, turime savo kalbą, turime savo žemę…

Didelio susidomėjimo sulaukė ir 1968 m. Lietuvos radijo teatre režisieriaus Vlado Jurkūno pastatyta Keturakio komedija „Amerika pirtyje“. Jos ištraukos skambės šioje laidoje.

Taip pat girdėsime 1986 m. laidos „Nepamirštami vardai“ ištraukas: savo prisiminimais apie  aktorių, režisierių ir teatro pedagogą Vladą Jurkūną dalinasi aktorė Janina Berūkštytė ir režisierius Vytautas Grakauskas. Prano Mašioto pasaka „Lakštingala ir varlė“ primins ne vienai radijo klausytojų  kartai, koks buvo mėgiamas vaikystėje Pasakų Senelis – aktorius Vladas Jurkūnas.

Laidos redaktorė Vida Mikšytė, garso režisierė Nijolė Baranauskaitė.

„Iš radijo aukso fondo“ – liepos 30 d., pirmadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ ir liepos 31 d. 01.05 val. per LRT RADIJĄ.

(Laida kartojama.)

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close