captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – pokalbiai apie teatrą

„Visuomenė nusipelno tokio teatro, kokia ji yra. Ar mūsų visuomenė yra įvairi, atvira? Ne. Šie dalykai galioja ir teatrui. Mūsų teatras nėra atviras“, – apie tai, kokie procesai vyksta Lietuvos teatre, svarsto meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Visuomenė nusipelno tokio teatro, kokia ji yra. Ar mūsų visuomenė yra įvairi, atvira? Ne. Šie dalykai galioja ir teatrui. Mūsų teatras nėra atviras“, – apie tai, kokie procesai vyksta Lietuvos teatre, svarsto meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Su Mocartu galime kalbėtis tik mintyse ar žvelgdami į dangų, o su Raminta Šerkšnyte mes galim susėsti ir valandų valandas diskutuoti apie jos kūrinį – tai aukso vertės bendradarbiavimas“, – sako tarptautinių konkursų laureatė, Zalcburgo teatro meno vadovė, dirigentė Mirga Gražinytė.

„Aleksejus sakydavo, kad ekrane galima atkurti netgi kvapus. Todėl, kad kinas – tai ne įvairių menų sintezė, o absoliučiai savarankiškas menas“, – Rusijos kino meistrą Aleksejų Germaną prisimena „Kino pavasaryje“ viešėjusi režisieriaus našlė scenaristė Svetlana Karmalita.

„Nuvykus į kokią nors konfliktinę zoną, iš pradžių tiesiog ieškai adrenalino. Tačiau vėliau imi mąstyti – ką noriu pasakyti savo buvimu ten, o ne tiesiog apsiginkluoti neperšaunamomis liemenėmis, fotoaparatais ir beatodairiškai nerti į liepsnas“, – sako įvykius Maidane stebėjęs fotožurnalistas Artūras Morozovas. Pokalbis apie fotografijos misiją politiškai karštose zonose.

„Neturime stiprių, įdomių teatro pedagogų, kurie atsivertų, pažvelgtų į pasaulį. Dabar gaminame aktorius kaip nuo konvejerio. Visi jie vienodi“, – sako meno kritikas Vaidas Jauniškis. Kokie procesai vyksta Lietuvos teatre?

„Šiuolaikiniam teatrui labai tinka absurdas. Man atrodo, kad absurdas yra arčiausiai šiandienos tikrovės, nes mūsų santykiai, politika pasiekė tokią ribą, kai apie tai jau nebegali kalbėti racionaliai. Tada absurdas tampa išsigelbėjimu“, – sako Rusų dramos teatro aktorius Valentinas Novopolskis.

„Tikimasi, kad atsiras jauni teatro kūrėjai, kurie bus įdomūs, genialūs, kurie pakeis dabar esančius, ir priekaištaujama, kad tokių jaunų ir drąsių neatsiranda. Bėda ta, kad jauni žmonės neauginami: reikalaujama labai daug, sudedama daug vilčių ir per greitai nusiviliama“, – sako aktorius Martynas Nedzinskas, už geriausią vyro vaidmenį įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 29 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 30 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...