captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žinių amžius“: CERN – fizikų šventovė

„Nereikia būti Stivenu Kingu, Fransua Englertu, Piteriu Higsu ar bet kuriuo Nobelio premijos laureatu, kad galėtumėte dirbti ir siekti naujų atradimų moksle didžiausioje pasaulyje elementariųjų dalelių fizikos laboratorijoje CERN“.
CERN – didžiausia pasaulyje elementariųjų dalelių fizikos laboratorija.
CERN – didžiausia pasaulyje elementariųjų dalelių fizikos laboratorija.

„Parvežkite žinią Lietuvos mokiniams. Nereikia būti Stivenu Kingu, Fransua Englertu, Piteriu Higsu ar bet kuriuo Nobelio premijos laureatu, kad galėtumėte dirbti ir siekti naujų atradimų moksle didžiausioje pasaulyje elementariųjų dalelių fizikos laboratorijoje CERN. Čia reikalingi įvairių specialybių žmonės: inžinieriai, informatikai, matematikai ir kt.“, – mintims su besistažuojančiais Šveicarijoje Lietuvos fizikos mokytojais dalijosi grupės vadovas dr. Mickas Storras.

Šveicarijoje stažavosi Lietuvos fizikos mokytojai. Jie susipažino su didžiausiu ir brangiausiu žmonijos sukurtu fizikiniu prietaisu LHC – didžiuoju hadronų greitintuvu. Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija CERN – didžiausia pasaulyje elementariųjų dalelių fizikos laboratorija, esanti Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijose. Čia dirba tūkstančiai įvairių tautybių mokslininkų ir inžinierių iš kelių šimtų mokslo institucijų, taip pat ir Lietuvos, padaryta daugybė atradimų.

Lietuvos fizikos mokytojų stažuotės programą sudarė paskaitos, ekskursijos į LHC, pažintis su Higso bozono tyrimo metodais ir atradimo istorija. Mokytojai bendravo su Nobelio premijos laureatais, sėmėsi neįkainojamos patirties. Grupės vadovas dr. Mickas Storras patikino, kad mūsų mokiniai gali svajoti apie darbą didžiausioje pasaulyje elementariųjų dalelių laboratorijoje, nes tyrinėjimų užteks šimtams metų, reikia tik gamtamokslinių kompetencijų ir motyvacijos.

Apie stažuotę Šveicarijoje mintimis dalijasi fizikos mokytojas, Meilės Lukšienės premijos laureatas, Tomas Kivaras iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos ir mokytojas metodininkas Petras Lozda iš Vilniaus Salininkų ir Simono Daukanto gimnazijų.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Žinių amžius“ trečiadienį, balandžio 2 d., 16.03 val. ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...