captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Chriso Ruebenso ansamblį

„Mūsų atliekamoje muzikoje daugybė žanrų – nemažai braziliškų, rytietiškų motyvų, klasikinės, bliuzo, džiazo muzikos. Man patiko ta mintis, kad žmonės ateitų į koncertą, tačiau jaustųsi ne kaip koncertų salėje, o kaip kavinėje.“
Gitaristas ir kompozitorius Chrisas Ruebensas.
Gitaristas ir kompozitorius Chrisas Ruebensas.

„Mūsų atliekamoje muzikoje daugybė žanrų – nemažai braziliškų, rytietiškų motyvų, klasikinės, bliuzo, džiazo muzikos. Man patiko ta mintis, kad žmonės ateitų į koncertą, tačiau jaustųsi ne kaip koncertų salėje, o kaip kavinėje – ramiai, patogiai, muzikos klausytųsi atsipalaidavę. Taip ir gimė programa „Café musicale“, – sako gitaristas ir kompozitorius Chrisas Ruebensas.

„Jorgės Luiso Borgeso apsakymo „Emma Zunz“ medžiaga sudėtinga, neteatrališka, tačiau šalia jo naratyvo kuriame ir savo siužetą. Ieškojome sąlyčio taškų su savimi, iš to išsivystė atvira operos forma – savotiškas „teatro fabrikas“, kuriame atvirai veikiame ir mes, operos kūrėjai“, – apie operą „truetruestory“ pasakoja režisierė Loreta Vaskova.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“ ir „Voruta“

„Dainų šventei rengiasi 90 dirigentų. Iš viso bus atvežta 15 tonų garso aparatūros, 500 mikrofonų ir 10 km laidų jiems prijungti, 150 tonų scenos ir techninės įrangos. Be to, tikimės, kad į Vilnių stebėti šventės suvažiuos apie 150 tūkstančių žiūrovų“, – sako dainų šventės direktorius Saulius Liausa.

„Mūsų atliekamoje muzikoje daugybė žanrų – nemažai braziliškų, rytietiškų motyvų, klasikinės, bliuzo, džiazo muzikos. Man patiko ta mintis, kad žmonės ateitų į koncertą, tačiau jaustųsi ne kaip koncertų salėje, o kaip kavinėje – ramiai, patogiai, muzikos klausytųsi atsipalaidavę. Taip ir gimė programa „Café musicale“, – apie programą, kurią atlieka kartu su „Chriso Ruebenso ansambliu“, pasakoja kompozitorius ir gitaristas Chrisas Ruebensas. Pokalbis su Baltijos gitarų kvarteto nariu, iš Belgijos kilusiu Chrisu Ruebensu ir jo ansamblio nariu multiinstrumentalistu Sauliumi Petreikiu apie kūrybinį bendradarbiavimą, naują muzikinį albumą „The yellow duck“, nominuotą 13-ųjų Nepriklausomų muzikos apdovanojimų instrumentinio albumo kategorijoje, ir muzikos skirtumus bei panašumus Lietuvoje ir Belgijoje.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ kovo 28 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close