captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Plokščiai

Ar žinote, kur yra vienintelė Lietuvoje vandens gatvė, istorinis architektūrinis paminklas? Pasirodo ši unikali gatvė vinguriuoja vaizdingame Plokščių miestelyje, Šakių rajone, nusidriekusiame kairėje Nemuno pusėje, buvusių Veliuonos ir Skirsnemunės girių sandūroje.
Plokščiai.
Plokščiai.

Ar žinote, kur yra vienintelė Lietuvoje vandens gatvė, istorinis architektūrinis paminklas? Pasirodo ši unikali gatvė vinguriuoja vaizdingame Plokščių miestelyje, Šakių rajone, nusidriekusiame kairėje Nemuno pusėje, buvusių Veliuonos ir Skirsnemunės girių sandūroje. Kažkada girias skyrė Vaiguvos upelis, dabar per miestelio vidurį tekantis į Nemuną. Ir kaip galvą besuktum, tenka su automobiliu iš namo kiemo važiuoti upeliu iki kelio.

Plokščiai garsėja ne tik upės gatve. Čia taikos teisėju dirbo žinomas visuomenės veikėjas ir pedagogas Petras Kriaučiūnas, kuris traukė žinomus Lietuvos tautinio atgimimo veikėjus. Kalbininkas Jonas Jablonskis sakė, kad didesnio lietuvio, kito įžymesnio už jį žmogaus tuomet nebuvo Suvalkų žemėje. „ Jei ne P. Kraučiūnas, mūsų Plokščius mažai kas Lietuvoje žinotų“, – sakė kraštotyrininkas mokytojas Vytautas Valunta.

Manoma, kad net V. Kudirka ilsėdamasis Plokščiuose ant garsiųjų akmenų parašė Tautinę giesmę. Miesteliui neabejingi vietiniai gyventojai. Pavyzdžiui, tautodailininkas Zigmas Sederevičius Plokščius išpuošė ąžuolinėmis skulptūromis. Svečiai mėgsta aplankyti Šventaduobę, kur pastatytas savitas lurdas. Čia vyksta ne tik pamaldos, bet ir poezijos bei kiti kultūriniai renginiai.

Pažintiniu taku po Plokščius vedžioja ir pasakoja Panemunių regioninio parko kultūrologė Daiva Mozūraitienė, bendrausime su parko direktoriumi Viktoru Ganusausku, Plokščių miestelio seniūne Laimute Miliūniene ir tautodailininku Zigmu Sederevičiumi.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, kovo 29 d., 15.03 val. ir  pirmadienį, kovo 31 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...