captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT vasaros studija“: ar reikėtų Lietuvoje įteisinti galimybę gimdyti ne ligoninėje?

Nevyriausybininkai siekia, kad būtų reglamentuota gimdymo ne ligoninėje tvarka. Iniciatyvos „Gimimas LT“ atstovai nori, kad būtų užtikrinta akušerių pagalba moterims, planuotai pasirinkusioms gimdyti ne ligoninėje, susipažinusiomis su rizikomis, o gydytojams nustačius, kad komplikacijų rizika maža.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Nevyriausybininkai siekia, kad būtų reglamentuota gimdymo ne ligoninėje tvarka.  Iniciatyvos „Gimimas LT“ atstovai nori, kad būtų užtikrinta akušerių pagalba moterims, planuotai pasirinkusioms gimdyti ne ligoninėje, susipažinusiomis su rizikomis, o gydytojams nustačius, kad komplikacijų rizika maža. Pasak jų, moterims gimdant namuose, valstybė sutaupytų, o gimdyvės patirtų mažiau streso ir medicininių intervencijų

Sveikatos apsaugos ministerija nepritaria tokiai iniciatyvai. Teigiama, kad saugiausia vieta moteriai gimdyti yra akušerijos stacionaras, todėl neplanuojama inicijuoti teisės aktų pakeitimų, kurie reglamentuotų akušerijos paslaugų teikimą namuose.

Laidoje dalyvauja sveikatos apsaugos viceministrė Nora Ribokienė, teisininkė Ona Valainienė, iniciatyvos „Gimimas LT“ atstovė, VšĮ Prieraišiosios tėvystės centras direktorė Vitalija Pilipauskaitė Butkienė, Lietuvos akušerių ginekologų draugijos prezidentė Daiva Vaitkienė, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas.

Ved. Agnė Skamarakaitė.

„LRT vasaros studija“ – liepos 30 d., pirmadienį, 11.03 val., kartojama 21.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...