captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Beveik prieš tris tūkstantmečius prasidėjusios olimpinės žaidynės Senovės Graikijoje atspindėjo ne tik fizinę žmogaus ištvermę, bet ir dvasinį grožį. Dievų Dzeuso ir Heros garbei skirta šventė buvo ne tik sporto varžybos, bet ir kultūros šventė, kurioje graikai diskutuodavo apie menus, filosofiją.

Beveik prieš tris tūkstantmečius prasidėjusios olimpinės žaidynės Senovės Graikijoje atspindėjo ne tik fizinę žmogaus ištvermę, bet ir dvasinį grožį. Dievų Dzeuso ir Heros garbei skirta šventė buvo ne tik sporto varžybos, bet ir kultūros šventė, kurioje graikai diskutuodavo apie menus, filosofiją. Apie olimpines žaidynes Senovės Graikijoje – pirmadienio viktorinoje.

„Šioje monografijoje svarbiausia – žmonės, užaugę, subrendę, dirbę Panevėžyje. Ką jie davė Lietuvai? Aišku, svarbu ne tik kurie buvo, bet ir kurie čia kuria dabar. Manau, Panevėžys niekada neturėjo tiek profesionalių menininkų, kiek šiandien jų gyvena ir kuria šiame mieste“, – sako kultūrologė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė, būsimos monografijos apie Panevėžį, jo istoriją bei raidą sudarytoja. Su monografiją rengiančios ekspedicijos dalyviais lankysimės Panevėžyje. 

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Malonumas skaityti“ „Minties“ leidyklos knygų apžvalga: Deborah‘os Moggach „Visos tos kvailystės“, Anne‘s Enright „Šeimos sambūris“, Luko Devitos „Garso gėlės“, Apolonijo Rodiečio „Argonautika“, Valdžio Celms‘o „Baltų raštai ir ženklai“.

Daugiau nei dvi savaites daugelio akys nukreiptos į Londoną, kur vyksta svarbiausias pasaulio sporto renginys – vasaros olimpinės žaidynės. Beveik prieš tris tūkstantmečius prasidėjusi šventė Senovės Graikijoje atspindėjo ne tik fizinę žmogaus ištvermę, bet ir dvasinį grožį. Dievų Dzeuso ir Heros garbei skirta šventė buvo ne tik sporto varžybos, bet ir kultūros šventė, kurioje graikai diskutuodavo apie menus, filosofiją. Apie olimpines žaidynes Senovės Graikijoje – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Ryto allegro“ liepos 30 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...