captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ar iš tiesų valstybės stipendijas menininkai pravalgo?

„Daugiau valstybės stipendijų yra skiriama vyresnio amžiaus menininkams, bet finansavimas yra akivaizdžiai per mažas, todėl didžioji stipendijos dalis nueina pragyvenimui, o ne kūrybinei veiklai, su ja susijusioms paslaugoms ar medžiagoms.“
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Kaip parodė jaunų menininkų socialinės ir kūrybinės padėties Lietuvoje tyrimas, daugiau valstybės stipendijų yra skiriama vyresnio amžiaus menininkams, bet finansavimas yra akivaizdžiai per mažas, todėl didžioji stipendijos dalis nueina pragyvenimui, o ne kūrybinei veiklai, su ja susijusioms paslaugoms ar medžiagoms“, – teigia Viešosios politikos ir vadybos instituto vyriausiasis analitikas Tadas Šarūnas.

„Praėjusiais metais minėjome 80-ąsias skrydžio per Atlantą metines, ir pagalvojau, kad tai gali būti savotiškas tęsinys nuo mano suvaidinto  Stepono Dariaus R. Vabalo filme „Skrydis per Atlantą“. Man knietėjo giliau pasiknisti po visą šitą įvykį: kokie tai buvo žmonės, kad jie ryžosi tokiam skrydžiui? Kiek reikėjo drąsos, nervų, vidinės stiprybės visam šiam dalykui padaryti?“ – pasakoja aktorius ir režisierius Remigijus Sabulis, pristatęs pilno metro dokumentinį filmą „Lituanica paslaptis“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ menotyrininko Ernesto Parulskio kultūros komentaras apie rizikingas lažybas dėl architektūros, senųjų namų istorijas ir miesto muziejaus viziją.

„Kaip parodė jaunų menininkų socialinės ir kūrybinės padėties Lietuvoje tyrimas, daugiau valstybės stipendijų yra skiriama vyresnio amžiaus menininkams, bet finansavimas yra akivaizdžiai per mažas, todėl didžioji stipendijos dalis nueina pragyvenimui, o ne kūrybinei veiklai, su ja susijusioms paslaugoms ar medžiagoms“, – teigia Viešosios politikos ir vadybos instituto vyriausiasis analitikas Tadas Šarūnas. Apie situacijos priežastis ir rekomendacijas jai gerinti pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 25 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close