captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – švedų rašytojas Ulfas Peteris Hallbergas

„Skaitmeniniame pasaulyje egzistuoja stipri iliuzija, kad bet kur ir bet kada turime priėjimą prie visko. Bet iš tiesų tai veda tik prie dar stipresnio tuštumos pojūčio, nes tokioje chaotiškoje aplinkoje nebemokame išskirti, įvertinti svarbių dalykų.“
Švedų rašytojas Ulfas Peteris Hallbergas.
Švedų rašytojas Ulfas Peteris Hallbergas.

„Skaitmeniniame pasaulyje egzistuoja stipri iliuzija, kad bet kur ir bet kada turime priėjimą prie visko. Bet iš tiesų tai veda tik prie dar stipresnio tuštumos pojūčio, nes tokioje chaotiškoje aplinkoje nebemokame išskirti, įvertinti svarbių dalykų. O tai reiškia, kad nebemokame suformuluoti, sukurti vertybių“, – sako švedų rašytojas Ulfas Peteris Hallbergas, į lietuvių kalbą išversto romano „Europos šlamštas: šešiolika būdų prisiminti tėtį“ autorius.

Prasidėjo „Kino pavasaris“, kuriame bus parodyta apie 250 filmų. Kaip suformuotos programos, ko tikėtis žiūrovams? Pokalbis su festivalio meno vadove Santa Lingevičiūte ir programos sudarytoju Edvinu Pukšta.

„Spektaklis „Kosmosas+“ man reiškią išėjimą į visišką nežinią, plačią visatą. Labai trumpas laikas ir labai plati tema. Per pusantros valandos, kol trunka spektaklis, turime aprėpti begalę visatoje vykstančių fenomenų. Tai pati sunkiausia užduotis mano karjeroje“, – sako Nacionaliniame dramos teatre šeimai skirtą spektaklį „Kosmosas+“ kurianti danų režisierė Kirsten Dehlholm.

„Sukurti tokias tekstūras mane įkvėpė mūsų žalvario amžiaus juvelyrikos ir medžio apdirbimo tradicijos. Tas linijas transformavau audiniuose, ir taip gana netikėtai atsirado toks baltiškas stilius“, – savo kūrybos idėją apibūdina tarp Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų gyvenanti dizainerė Vilma Marė, Kaune pristatanti parodą „Madinga Nepriklausomybė“.

Menotyrininko Ernesto Parulskio komentaras apie rizikingas lažybas dėl architektūros, senųjų namų istorijas ir miesto muziejaus viziją.

„Tokio amžiaus aktoriai mūsų teatruose nebevaidina, jų tiesiog nėra. O juk teatras be vyresnių žmonių – ne teatras. Teatre turi būti įvairovė, tik tuomet atsiranda tradicijos, ypatinga atmosfera“, – įsitikinusi Klaipėdos dramos teatro aktorė Elena Gaigalaitė, kurios jubiliejui skirtas  Amy Herzog spektaklis „4000 mylių“.  

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su Vilniaus knygų mugėje romaną „Europos šlamštas: šešiolika būdų prisiminti tėtį“ pristačiusiu švedų rašytoju Ulfu Peteriu Hallbergu. Kodėl svarbūs, atraminiai Europos kultūros taškai autoriaus ironiškai vadinami šlamštu? Kokią vietą šis „šlamštas“ mūsų gyvenime užima šiandien?

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 22 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 23 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...