captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: runkelius sėti apsisprendė tik sėjos išvakarėse

Tik kovo vidury sėti cukrinius runkelius ryžosi bendrovės „Arvi cukrus“ zonoje juos auginantys žemdirbiai. Apsisprendė, kai fabrikas, labai vėluojantis atsiskaityti už supirktus runkelius, pažadėjo kovo mėnesį sumokėti 7 mln. litų skolą.

Tik kovo vidury sėti cukrinius runkelius ryžosi bendrovės „Arvi cukrus“ zonoje juos auginantys žemdirbiai. Apsisprendė, kai fabrikas, labai vėluojantis atsiskaityti už supirktus runkelius,  pažadėjo kovo mėnesį sumokėti 7 mln. litų skolą, dešimčia litų, iki 111 litų, padidinti fiksuotą tonos kainą. Kaip tęsimas žodis, kokia dabar situacija?

Tauragės rajone registruota per 2600 ūkininkų ūkių. Daugelis jų verčiasi pienininkyste. Tačiau per 100 karvių laikoma vos penkiuose ūkiuose. Dominuoja smulkūs ir vidutiniai pieno ūkiai. Kokios jų išlikimo galimybės?

Vievio seniūnijoje, Pakalniškių kaime, gyvenantis Romaldas Skorupskas, kaip sakoma, vietinis – čia gimė ir užaugo. Įgijęs inžinieriaus statybininko kvalifikaciją, dirbo beveik 4 dešimtmečius. Teko darbuotis įvairiose vietose ir pareigose – ir meistru, ir įmonės vadovu. O kai baigė  darbinę profesinę veiklą, nutarė daugiau laiko skirti savo pomėgiams – tapybai ir skulptūrai. Inžinierius statybininkas Romaldas Skorupskas dabar tautodailininkas.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, kovo  24 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...