captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kodėl paauglių miegas laikomas „auksiniu standartu“?

Per daug intensyvus kompiuterių, planšečių ir kitų informacinių technologijų priemonių naudojimas prieš miegą iki vėlyvos nakties sutrikdo kokybiško miego struktūrą. Ilgą laiką miegant nekokybiškai, blogėja koncentracija, gali sutrikti vaiko augimo procesai.

Per daug intensyvus kompiuterių, planšečių ir kitų informacinių technologijų priemonių naudojimas prieš miegą iki vėlyvos nakties sutrikdo kokybiško miego struktūrą. Tai reiškia, kad ilgą laiką miegant nekokybiškai, blogėja koncentracija, gali sutrikti vaiko augimo procesai, gresia nutukimas. Miego higiena formuojasi kūdikystėje, todėl tėvai kviečiami atkreipti dėmesį į tai. Vaikų ligoninės Vaikų neurologijos skyriaus vedėjos dr. Rūtos Praninskienės pastabos.

Nuo senų laikų ankstyvą pavasarį kaimo žmonės gurkšnoja sulą. Tai ir vaišės atvykusiam svečiui, ir sakoma, kad labai naudingas gėrimas. Mūsų laidoje apie sulą, jos naudingas savybes papasakos Vegetarų draugijos pirmininkė Ksavera Vaištarienė. Lietuvoje skanaujamos beržų ir klevų sulos.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ šeštadienį, kovo 22 d., 11.03 val., kartojama kovo 27 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...