captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: ką žada 19-asis „Kino pavasaris“?

„Manau, būtina parodyti visus „Oskaro“ nominantus, kurių nenori rodyti mūsų platintojai“, – tvirtina tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.
Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

„Manau, būtina parodyti visus „Oskaro“ nominantus, kurių nenori rodyti mūsų platintojai“, – tvirtina tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė.

„Spektaklis „Kosmosas+“ man reiškia išėjimą į visišką nežinią, į plačią visatą ir tuo pačiu iššūkį – per trumpą laiką reikėjo apimti begalę visatoje vykstančių fenomenų. Visa kūrybinė komanda turėjo daug skaityti, domėtis, o kai pradėjome svarstyti apie video instaliacijas, supratom, kad būtina atrasti savo vaizdinę kalbą“, – teigia Nacionalinio dramos teatro premjeros „Kosmosas+“ danų režisierė Kirsten Dehlholm.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“.

„Manau, kad Richardas Straussas yra kompozitorius, kurį verta minėti ne vienu koncertu, o koncertų ciklu. Čia nėra išimtis ir Nacionalinė filharmonija, nes būtent koncertų ciklas arba mano diriguojami koncertai šį pusmetį, jie visi savo programose turės Richardo Strausso“, – kalbėdamas apie koncertą „Kelionė po Ispaniją ir atvirukas Richardo Strausso 150-mečiui“ sako maestro Modestas Pitrėnas.

„Manau, būtina parodyti visus „Oskaro“ nominantus, kurių nenori rodyti mūsų platintojai. Juk žiūrovui gali būti įdomu pasižiūrėti, kas konkuravo su „12 vergovės metų“ ar „Gravitacija“, – tvirtina „Kino pavasario“ meno vadovė Santa Lingevičiūtė. Apie tai, kokie buvo pasaulio kino metai ir kaip jie atsispindi vis ilgėjančiame festivalio repertuare, kokius tikslus kelia naujoji konkursinė programa „Baltijos žvilgsnis“, kodėl nuspręsta vertinti filmų vertimus, – pokalbis studijoje su S. Lingevičiūte, programos sudarytoju Edvinu Pukšta ir vertėja Kristina Sprindžiūnaite.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ kovo 21 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...