captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: parengta išvada dėl žemės pardavimui skirto referendumo teksto

Jeigu Seimo sudaryta ekspertų grupė padarytų išvadą, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos, parlamentas šią išvadą paskelbia visuomenei, tačiau ji negali būti pagrindas neskelbti referendumo.

Ekspertų grupė parengė  išvadą dėl žemės pardavimui skirto referendumo teksto, ar jis neprieštarauja Konstitucijai. Jeigu Seimo sudaryta ekspertų grupė padarytų išvadą, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos, parlamentas šią išvadą paskelbia visuomenei, tačiau ji negali būti pagrindas neskelbti referendumo.

Seimas pradeda svarstyti žemės pardavimo saugiklių įstatymus. Darbo grupė siūlo ateityje žemę Lietuvoje parduoti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims iš visų Europos Sąjungos bei keturių Europos ekonominės erdvės valstybių. Reikalavimai Lietuvos bendrovėms ir ūkininkams būtų beveik vienodi, o užsienio piliečiai turėtų papildomai įrodyti savo lojalumą Lietuva. Be jokių apribojimų būtų galima įsigyti ne daugiau kaip 10 hektarų žemės.

Teisingumo ministerija parengė Euro įvedimo įstatymo projekto papildymą, kuriame siūlo  reglamentuoti atsakomybę už šio įstatymo pažeidimus. Atsakomybė bus nustatyta už kainų nurodymo eurais ir litais bei šiam nurodymui ir perskaičiavimui keliamų reikalavimų pažeidimus. Pažeidėjų laukia griežtos sankcijos – nuo piniginių baudų iki licencijų ar leidimų galiojimo panaikinimo.   

Prasideda 19-asis tarptautinis filmų festivalis „Kino pavasaris“. Kaune ir Vilniuje žiūrovai galės išvysti didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose atrastus ir prestižinius apdovanojimus pelniusius filmus.

Pasaulinė Žemės diena – viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos švenčių Lietuvoje. Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, rubrika „Jūs paskambinote į LRT RADIJĄ“, kalbos valandėlė.

Laidą veda Madona Lučkaitė. Redaktorius Vytautas Markevičius.

„Lietuvos diena“ kovo 20 d., ketvirtadienį, nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...