captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kas trukdo kaimui jaunėti?

Statistika rodo, kad kaimas sparčiai sensta – beveik pusės žemės ūkyje dirbančiųjų amžius iki 65 m., o dar vyresnių yra net 37 procentai. Ką siūlo Kupiškio rajono pažangaus pieno ūkio šeimininkė Danutė Adamonienė?

Pastaraisiais metais šalies žemės ūkyje vis aštresnė darosi žemdirbių kartų kaitos problema. Statistika rodo, kad kaimas sparčiai sensta – beveik pusės žemės ūkyje dirbančiųjų amžius iki 65 m., o dar vyresnių yra net 37 procentai. Jaunimas labai nenoriai kuriasi kaime. Ką siūlo Kupiškio rajono pažangaus pieno ūkio šeimininkė Danutė Adamonienė?

Raseinių rajone, Algimantų kaime, esantis Žilių šeimos gyvulininkystės ūkis ir jame gaminami tautinio paveldo sertifikatą turintys mėsos produktai gerai žinomi visoje šalyje. Audronė Žilienė su vyru Kaziu ir trimis vaikais, kurie visi studentai, sumaniai tvarkosi 80 ha ūkyje, kuriame ir gyvulių fermos, ir moderni skerdykla bei mėsos perdirbimo cechas. Šeima laikosi principo – gaminti mažiau, bet tikrai kokybiškų, sveikų ir skanių gaminių. Todėl patys atlieka daugelį darbų, patys dalyvauja mugėse, net ir tarptautinėse parodose. Nors veiklos daug, bet šeima sumanė dar plėtoti ir kaimo turizmo verslą.

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Pasvalio rajono ūkininku Algiu Jankeliūnu. Jis su sūnumi Tomu ūkininkauja Pušaloto apylinkėse, turi apie  600 ha žemės, užsiima tik augalininkyste. Praėjusį savaitgalį iškritęs sniegas ir atvėsę orai pakoregavo pavasario darbymečio – sėjos pradžią. Ūkininkui dabar svarbiausia tiksliai nustatyti, kiek reikės pasėlių atsėti, kur gauti sėklos, papildomai kuro. Trečiadienį atidžiai apžiūrėjęs kelis žiemkenčių laukus, nustatė, jog atsėti gali tekti apie 180 ha iš 400. Tai gali kainuoti apie 90 tūkst. litų. Ką parodė kitų laukų apžiūra, ar paaiškėjo tikslesni nuostoliai, kokių dar rūpesčių ūkininkas turėjo ketvirtadienį?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, kovo 21 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...