captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Literatų gatvelės paslaptys

„Per menininkus ir jų įamžintas asmenybes galima nuklysti į Lietuvos istoriją, o kadangi Literatų gatvėje įamžintų literatų amplitudė labai plati, galima sekti ir literatūros procesus, jos modernėjimą.“
Literatų gatvelė.
Literatų gatvelė.

„Per menininkus ir jų įamžintas asmenybes galima nuklysti į Lietuvos istoriją, o kadangi Literatų gatvėje įamžintų literatų amplitudė labai plati, galima sekti ir literatūros procesus, jos modernėjimą. Galų gale čia atsiskleidžia visi Vilniaus gyvenimo kultūriniai reiškiniai – Brodas, Gorkynė, Užupio respublika“, – apie kultūrinį gidą „Literatų gatvė“ pasakoja sudarytoja Milda Ivanauskienė.

„Nors visame pasaulyje Frankofonijos diena švenčiama kovo 20-ąją, tačiau Lietuvoje ši šventė išsiplečia ir vyksta beveik visą mėnesį. Mūsų kultūros partneriai dirba įvairiose erdvėse – koncertų salėse, galerijose, bibliotekose, šiuolaikinių menų centruose, kino teatruose ir yra išsibarstę po visą kraštą“, – teigia Prancūzų instituto Lietuvoje direktoriaus pavaduotoja, kultūros atašė Lysiane Caron.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – vokiečių istorikų svarstymai apie Krymo istorijos reikšmę kultūrinei sąmonei.

„Nors knygoje viskas pateikiama lengvai, suprantamai ir patogiai, tačiau čia viskas ir labai išsamu. Per menininkus ir jų įamžintas asmenybes galima nuklysti į Lietuvos istoriją, o kadangi Literatų gatvėje įamžintų literatų amplitudė labai plati, galima sekti ir literatūros procesus, jos modernėjimą. Galų gale čia atsiskleidžia visi Vilniaus gyvenimo kultūriniai reiškiniai – Brodas, Gorkynė, Užupio respublika“, – apie „Modernaus meno centro“ išleistą kultūrinį gidą „Literatų gatvė“ pasakoja sudarytoja Milda Ivanauskienė. Kas sieja šviesaus atminimo Icchoką Merą ir Vytautą Kernagį? Kieno megztinio inkliuzą galima rasti Literatų gatvėje? Ir kuriam rašytojui skirta daugiausiai dedikacijų? Pokalbis su kultūrinio gido sudaryta Milda Ivanauskiene.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ kovo 20 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...