captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: grafikas iš Klaipėdos Augustinas Virgilijus Burba

Lietuvos dailininkų sąjungos Taryba už kūrybinę veiklą 2013 metais grafikui Augustinui Virgilijui Burbai įteikė auksinį ženkliuką ir premiją už ilgametę kūrybą grafikos srityje, už meistriškumą ir estetines bei etnines nuostatas.
Grafikas Augustinas Virgilijus Burba.
Grafikas Augustinas Virgilijus Burba.

Lietuvos dailininkų sąjungos Taryba už kūrybinę veiklą 2013 metais grafikui Augustinui Virgilijui Burbai įteikė auksinį ženkliuką ir premiją už ilgametę kūrybą grafikos srityje, už meistriškumą ir estetines bei etnines nuostatas, o pats menininkas ta proga pakvietė į parodą „Kalbėjimas juoda balta“, skirtą K. Donelaičiui.

„Miuziklo žanras reikalauja iš artisto tokių sugebėjimų, kad žiūrovas užduotų sau klausimą – o kas yra artistas? Šokėjas, akrobatas, filosofas, dainininkas? Stengėmės sukurti stebuklą“, – apie premjerą Kauno muzikiniame teatre – miuziklą „Grafas Montekristas“ – pasakoja režisierius Kęstutis Jakštas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Daugelyje žinomų pasakojimų apie Justiną Marcinkevičių (1930–2011) vyrauja vis tie patys motyvai, pavyzdžiui, harmoningos asmenybės, ne tik literatūrinio, bet ir visuomeninio vaidmens, lietuviškojo patriotizmo ir pan. Jeigu ir toliau bendriausiais žodžiais plėtosime žinomus motyvus, sukursime dar vieną pasikartojimų vėrinį“, – sako literatūros kritikas Valentinas Sventickas, ragindamas visuomenę rinkti asmeninius liudijimus apie mažai žinomus įvykius ar atsitikimus apie poetą, kurie vėliau galėtų būti sutelkti į knygą.

Lietuvos dailininkų sąjungos Taryba už kūrybinę veiklą 2013 metais grafikui Augustinui Virgilijui Burbai įteikė auksinį ženkliuką ir premiją už ilgametę kūrybą grafikos srityje, už meistriškumą ir estetines bei etnines nuostatas, o pats menininkas ta proga pakvietė į parodą „Kalbėjimas juoda balta“, skirtą K. Donelaičiui. „Kas man yra Donelaitis? Viena vertus – labai toli, nutolęs per šimtmečius, nepažįstamas kaip vėjas, nors lankiausi Tolminkiemyje, mačiau bažnyčią ir per amžius išlikusius medžius. Savo darbus palyginčiau su tinklinio žaidimu, kai skraido kamuolys, kai matai tik dėmes, trajektoriją, dalykus, kurie jau yra mano gyvenimas“. Pokalbis su menininku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ kovo 19 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...