captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žiemkenčiai šiemet bus nuostolingi

Žiema šiemet buvo trumpa ir nedėkinga žiemkenčius auginantiems žemdirbiams. Kauno rajono Padubysio kaimo ūkininkas Jonas Žotkevičius mano, kad hektaras neperžiemojusių pasėlių atneš 1,5 tūkst. litų nuostolių.

Žiema šiemet buvo trumpa ir nedėkinga žiemkenčius auginantiems žemdirbiams. Nors augalų vegetacija dar neprasidėjusi, galimos šalnos ir pavasariškas sniegas, jau dabar patyrę ūkininkai skaičiuoja nuostolius. Kauno rajono Padubysio kaimo ūkininkas Jonas Žotkevičius mano, kad hektaras neperžiemojusių pasėlių atneš 1,5 tūkst. litų nuostolių.

Žemės ūkio bendrovių asociacijos iniciatyva penktadienį Seime buvo surengtas bendrovių vadovų ir parlamentarų, besidominčių žemės ūkio politika, susitikimas. Jį sukviesti žemdirbius privertė politikų kalbos apie galimą dirbamos žemės ribojimą iki 500 ha. Tokiu atveju bankroto ir likvidavmo galimybė atsiranda tūkstančius hektarų dirbančioms, dideles gyvulių bandas turinčioms ir daug investavusioms žemės ūkio bendrovėms. Jos, beje, ekonomiškai tvirtos, sukuria daug darbo vietų, sumoka nemažai mokesčių ir pagamina daug produkcijos. Kaip baigėsi politikų ir žemdirbių susitikimas?

Rubrika „Diena kaime“. Šią savaitę kalbėsimės su ūkininku Algiu Jankeliūnu, su šeima gyvenančiu Pasvalio rajone, Pušalote. Savarankiškai ūkininkauti Algis pradėjo prieš du dešimtmečius, kai gretimai esančiame Dičiūnų kaime buvo susigrąžinta senelio žemė. Pradžia su 24 ha nebuvo lengva, tačiau padėjo aukštesnysis žemės ūkio mechaniko išsilavinimas, darbinė veikla tuometiniame kolūkyje, aišku, kantrybė ir darbštumas. Dabar Algis Jankeliūnas su sunūmi Tomu tvarkosi beveik 600 hektarų augalininkystės ūkyje. Koks savaitgalis buvo ūkininkui  Algiui Jankeliūnui?

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, kovo 17 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...