captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Rusų kompozitorius Nikolajus Rimskis-Korsakovas buvo didis pasakininkas. Pasakose matė ištisą liaudies išmonės pasaulį, senoviniuose papročiuose – pamirštą prasmę, pamirštose legendose – grožį. Jis eiliavo ir tapė garsais.
Rusų kompozitorius Nikolajus Rimskis-Korsakovas. wikipedia.org nuotr.
Rusų kompozitorius Nikolajus Rimskis-Korsakovas. wikipedia.org nuotr.

Rusų kompozitorius Nikolajus Rimskis-Korsakovas buvo didis pasakininkas. Ne tik dėl to, kad sugebėjo muzika persakyti juokingas ir graudžias pasakas, kurti muzikines sakmes, ręsti nematytas negirdėtas pilis. Jis buvo pasakininkas dėl to, kad pasakose matė ištisą liaudies išmonės pasaulį, senoviniuose papročiuose – pamirštą prasmę, pamirštose legendose – grožį. Jis eiliavo ir tapė garsais. Apie prieš 170 metų gimusį  Nikolajų Rimskį-Korsakovą – pirmadienio viktorinoje.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje atidaryta paroda „Prancūzijos šedevrai“, kurioje pristatomi originalūs keturių Prancūzijos menininkų – André Deraino, Raoulio Dufy, Jeano Carzou ir Leonoros Fini – darbai. „Jų kūryboje aiškiai juntama viena ir ta pati įkvepianti realybė, persismelkusi per jų pačių sąmonę, vizualizuojanti skirtingas kūrybos išraiškas“, – teigia ekspozicijos kuratorė, muziejaus renginių koordinatorė Lauryna Lopaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Tiems, kurie skaitys šią knygą, palinkėčiau bent jau skaitymo valandomis pabūti koncerte, kuriame skamba vieno žmogaus išgirsta, pajausta ir pagarsinta muzika, sudėta iš įvairiagarsio gyvenimo sulipdytų dienų, įvykių bei jų interpretacijos“, – sako leidyklos „Tyto alba“ išleistos knygos „Koncertas“ autorius, kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

Rusų kompozitorius Nikolajus Rimskis-Korsakovas buvo didis pasakininkas. Ne tik dėl to, kad sugebėjo muzika persakyti juokingas ir graudžias pasakas, kurti muzikines sakmes, ręsti nematytas negirdėtas pilis. Jis buvo pasakininkas dėl to, kad pasakose matė ištisą liaudies išmonės pasaulį, senoviniuose papročiuose – pamirštą prasmę,  pamirštose legendose – grožį. Jis eiliavo ir tapė garsais. Apie prieš 170 metų gimusį  Nikolajų Rimskį-Korsakovą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ kovo 17 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...