captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – režisierius Eimuntas Nekrošius

„Įsivaizduokit, kad rytoj Vilniuje nelieka nė vieno teatro. Ar niekas nepasikeistų? Jau pats teatro buvimas mieste, nesvarbu, ar tai geras teatras, ar nelabai, ar didelis, ar mažas, –  jis yra civilizacijos ženklas.“
Režisierius Eimuntas Nekrošius.
Režisierius Eimuntas Nekrošius.

„Įsivaizduokit, kad rytoj Vilniuje nelieka nė vieno teatro. Ar niekas nepasikeistų? Jau pats teatro buvimas mieste, nesvarbu,  ar tai geras teatras, ar nelabai, ar didelis, ar mažas, –  jis yra civilizacijos ženklas“, – sako teatro studijos „Meno fortas“ meno vadovas, režisierius Eimuntas Nekrošius.

„Menininkas negali kurti plyname, vėjų perpučiame lauke, be užuovėjos. Kas yra ta užuovėja, kurios taip reikia darbą baigusiam kūrėjui?“, – klausia rašytojas Romualdas Granauskas, kurio novelių apysaka „Šventųjų gyvenimai“ pripažinta Kūrybiškiausia praėjusių metų knyga.

„Versdama Beatričės Grinkevičiūtės prisiminimus stengiausi nepamiršti, kokia skirtinga mūsų ir vokiečių istorinė patirtis. Štai ir knygos pavadinimas „Lietuviai prie Laptevų jūros“ vokiečiams asocijavosi ne su tremtimi, o veikiau su mokslinėmis ekspedicijomis į Šiaurę“, – apie tai, kaip sekėsi į vokiečių kalbą versti B. Grinkevičiūtės prisiminimų apie tremtį knygą, pasakoja knygos vertėja Vytenė Muschick. Pasakojimas apie Leipcigo knygų mugėje pristatomą lietuvių literatūrą.

„Jei viskas dokumentuojama ir archyvuojama, viskas ir išnyks. Naujosios medijos garantuoja užmarštį. Jei norime prisiminti istoriją, mums reikia pažinti ir senąsias medijas, pavyzdžiui, jūrą ir dangų“, – sako vienas žymiausių šiuolaikinių medijų mąstytojų JAV Ajovos (Iova) universiteto profesorius Johnas Durhamas Petersas.

Ką byloja mūzos, kai žvanga ginklai? Apie tai kultūros komentare svarsto Nepriklausomybės Akto signataras, europarlamentaras prof. Vytautas Landsbergis.

„Miuziklo žanras reikalauja iš artisto tokių sugebėjimų, kad žiūrovas užduotų sau klausimą – o kas yra artistas? Šokėjas, akrobatas, filosofas, dainininkas? Stengėmės sukurti stebuklą", – apie premjerą Kauno muzikiniame teatre – miuziklą „Grafas Montekristas“ pasakoja režisierius Kęstutis Jakštas.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie naujausią savo spektaklį „Jobo knyga“, apie šiandieninį teatrą mintimis dalijasi režisierius Eimuntas Nekrošius.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 15 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 16 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close