captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: afrikinis maras graso nuostoliais

Didesnės grėsmės zonos gyventojai  raginami skersti kiaules, stabdomas kiaulių ir jų mėsos gaminių eksportas. Kokius nuostolius dėl to gali patirti augintojai ir perdirbėjai?

Šalyje afrikinio kiaulių maro židinių nustatyta tik miškuose sumedžiotuose šernuose, tačiau tai kelia nuolatinį pavojų kiaulių fermoms ne tik penkiuose pasienio su Baltarusija  rajonuose. Didesnės grėsmės zonos gyventojai  raginami skersti kiaules, stabdomas kiaulių ir jų mėsos gaminių eksportas. Kokius nuostolius dėl to gali patirti augintojai ir perdirbėjai?

Specializuoto augalininkystės ūkio šeimininkas Algirdas Grotuzas iš Elektrėnų savivaldybės ruošiasi pavasario darbams ir nesigaili, kad rudenį pasėjo paprastesnės veislės žiemkenčius. Šie nėra lepūs ir gerai peržiemojo. Šiuo metu, kol dar neprasidėjo lauko darbai, ūkininkas tvarko techniką, svarsto, kur naudingiau būtų trąšų įsigyti.

Panevėžio rajono Velžio seniūnijoje įsikūrusi bendrovė „Liūdynė“ šiandien išgyvena ne pačius geriausius laikus. Per porą dešimtmečių septynis kartus sumažėjo darbuotojų, menko gamybos apimtys. Rodos, paklausią smulkiems ir vidutiniams ūkiams produkciją gaminanti įmonė užsakymų turėtų nestigti, bet šiandien gamybos plėtrą stabdo analogiškos lenkiškos produkcijos konkurencija ir kvalifikuotų specialistų stoka.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, kovo 13 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...