captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dienos tema“: ar turime teisinį pagrindą reikalauti okupacijos žalos atlyginimo?

„Ne kartą paaiškinome, kad nėra pagrindo reikalauti kompensacijų mokėjimo iš Rusijos Federacijos. Mums šis klausimas uždarytas kartą ir visiems laikams", – trečiadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Aleksandr Lukaševič.
Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris. BFL nuotr.
Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris. BFL nuotr.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Lietuva neturi pagrindo reikalauti kompensacijos iš Rusijos už Sovietų Sąjungos okupacijos padarytą žalą.

„Ne kartą paaiškinome, kad nėra pagrindo reikalauti kompensacijų mokėjimo iš Rusijos Federacijos. Mums šis klausimas uždarytas kartą ir visiems laikams", – trečiadienį pareiškė ministerijos atstovas spaudai Aleksandr Lukaševič. Jį cituoja „Interfax“ naujienų agentūra.

Lietuvos keliamą klausimą dėl sovietinės okupacijos žalos atlyginimo diplomatas pavadino „nedraugiška kampanija ideologiniu pagrindu“.

„Giliai apgailestaujame, kad dabartinė Lietuvos valdžia ir toliau inicijuoja nedraugiškas kampanijas prieš mus ideologiniu pagrindu. Tai tikrai paveikia Rusijos ir Lietuvos santykių atmosferą ir mūsų praktinio bendradarbiavimo pažangą. Esame įsitikinę, kad mūsų Europos partneriai nesutiks sekti Vilniaus planu įnešti destruktyvius elementus į ES ir Rusijos dialogą", – sakė A. Lukaševič.

Lietuvos Vyriausybė praeitą savaitę pritarė darbo grupės pasiūlymams, kaip siekti Sovietų Sąjungos okupacijos žalos atlyginimo.

Tarp pasiūlymų – užsienio ekspertų pasitelkimas, nemokama teisinė pagalba nukentėjusiems nuo SSRS okupacijos asmenims, taip pat numatoma parengti baigiamąją SSRS okupacinės žalos Lietuvoje apimčių studiją ir ją publikuoti lietuvių ir užsienio kalbomis, Vilniuje surengti tarptautinį mokslo atstovų seminarą Baltijos šalių sovietinės okupacijos raidos ir pasekmių tema, į jį pakviečiant ir Rusijos mokslininkus.

Tolesnės diskusijos, kaip bus įgyvendinti šie pasiūlymai, vyks planuojamoje sudaryti nuolatinėje darbo grupėje.

Premjeras Andrius Kubilius tuomet taip pat pareiškė, kad okupacijos žalos atlyginimo klausimas turi būti diskutuojamas ne tik dvišaliu lygiu, bet ir ES–Rusijos dialoge.

Dalyvauja Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris, komiteto narė Vilija Aleknaitė Abramikienė ir VU prof. Dainius Žalimas.

Vedėjas Česlovas Burba.

„Dienos tema“ – liepos 25 d., trečiadienį, 18.10 val. per Lietuvos radiją.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...