captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip Lietuvos rašytojų kūryba bus pristatyta Leipcigo knygų mugėje?

„Tarptautinė Leipcigo knygų mugė Europoje yra žinoma kaip viena profesionaliausių knygų gurmanų erdvių, kurioje itin išsamiai pristatomos Europos knygų naujienos, išskirtinį dėmesį skiriant Rytų ir Vidurio Europos literatūrai.“
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Tarptautinė Leipcigo knygų mugė Europoje yra žinoma kaip viena profesionaliausių knygų gurmanų erdvių, kurioje itin išsamiai pristatomos Europos knygų naujienos, išskirtinį dėmesį skiriant Rytų ir Vidurio Europos literatūrai, taip pat – kultūrinei programai, susitikimams ir pokalbiams su rašytojais bei literatūrinėms parodoms", – teigia Tarptautinio kultūros programų centro Literatūros skyriaus vadovė Eglė Vitkauskaitė-Paulauskienė.

„Filmo idėja gimė turbūt 1996-aisias, kai skaičiau Juozo Lukšos knygą „Partizanai“, kuri turėtų būti skaitytina mokyklose visiems mokiniams. Tai tikrai labai svarbi Lietuvos istorijos dalis, tai pasakojimas apie pokarį, apie žmonių ryžtą fiziškai ir moraliai ginti Lietuvos idėją. Būtent Juozo Lukšos Daumanto istorija yra išskirtinė“, – sako vienas iš istorinės dokumentikos filmo „Nematomas frontas“ kūrėjų, režisierius Jonas Ohmanas. Apie lietuviško kino atradimus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Gal paveldas yra neigiama sąvoka, užgriozdinanti mūsų dinamišką dabartį neišvaizdžiomis senienomis, draudimais, kalte? Gal praeitį reikia palikti ramybėje, kad galėtume sau gyventi netrikdomi kažką murmančių balsų, palikdami savo keverzones ant sienų, kurios jau yra tiktai akmenys, tiktai tinkas, tik plytos“, – kultūros komentare su rubrika „Požiūris“ svarsto menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Tarptautinė Leipcigo knygų mugė Europoje yra žinoma kaip viena profesionaliausių knygų gurmanų erdvių, kurioje itin išsamiai pristatomos Europos knygų naujienos, išskirtinį dėmesį skiriant Rytų ir Vidurio Europos literatūrai, taip pat – kultūrinei programai, susitikimams ir pokalbiams su rašytojais bei literatūrinėms parodoms", – Tarptautinio kultūros programų centro teigia Literatūros skyriaus vadovė Eglė Vitkauskaitė-Paulauskienė. Kokia Lietuvos literatūros stendo mugėje koncepcija? Kuriuos rašytojus ketiname pristatyti Leipcigo knygų mugėje ir kodėl? Pokalbis studijoje apie šiuolaikinės lietuvių literatūros pristatymą vienoje profesionaliausių knygų mugių.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ kovo 12 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close