captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieną ne tik superka, bet ir perdirba

Praėjo metai, kai Širvintų rajone, Bagaslaviškyje, įsigijęs nemažai skolų turėjusią pieno perdirbimo įmonę, Kupiškio rajone registruotas žemės ūkio kooperatyvas „Pieno puta“ veikia kaip visavertis tokio pobūdžio kooperatyvas.

Praėjo metai, kai Širvintų rajone, Bagaslaviškyje, įsigijęs nemažai skolų turėjusią pieno perdirbimo įmonę, Kupiškio rajone registruotas žemės ūkio kooperatyvas „Pieno puta“ veikia kaip visavertis tokio pobūdžio kooperatyvas. Skirtingai negu daugelis Lietuvoje – pieną superka ir perdirba.

Žemės ūkio paskolų garantijų fondas per 16 veiklos metų kredito įstaigoms suteikė garantijų už 3 mlrd. Lt. Vien per šių metų sausį ir vasarį žemdirbiams, kaimo verslininkams ir perdirbėjams išduota 7 mln. Lt garantuotų kreditų. Ar šiemet keičiasi sąlygos gauti garantuotus kreditus, kokiems tikslams žemdirbiai linkę skolintis?

Temą pasiūlė radijo klausytojas. Apleistų žemių žymėjimas ir mokesčiai už jas – savininkų galvos skausmas. Radijo klausytojui Adomui Trimoniui rūpi, kas galvojama daryti dėl tokios žemės mokesčių, kaip ir kur reikėtų kreiptis, jeigu nesutinki su „apleistų galulaukių" pažymėjimais. Ne tik šiam radijo klausytojui opia apleistų žemių registravimo, jų tvarkymo tema konsultuoja Žemės ūkio ministerijos Žemės ir išteklių politikos departamento direktorius Audrius Petkevičius.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, kovo 12 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...