captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Kovo 11-oji primena ir įpareigoja

Tą atmintiną dieną tarp pasirašiusiųjų Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą buvo ir dr. Leonas Milčius. Kuo ši data jam įsimintina, ar metams bėgant neblanksta jos reikšmė?
Lietuvos nepriklausomybės akto signataras<br> technikos mokslų daktaras Leonas Milčius.
Lietuvos nepriklausomybės akto signataras
technikos mokslų daktaras Leonas Milčius.

24-tą kartą švęsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę – Kovo 11-ąją. Tą atmintiną dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Vytautas Landsbergis ir Tarybos nariai pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktą. Tarp jų buvo ir Lietuvos nepriklausomybės Akto signataras dr. Leonas Milčius. Kuo ši data jam įsimintina, ar metams bėgant neblanksta jos reikšmė?

Prieš 23 metus tauragiškiai Liuda ir Jonas Karbauskai darbą miesto gamykloje iškeitė į ūkininkavimą. Pagal Valstiečio ūkio įstatymą Masčių kaime ryžęsi ūkininkauti, šiandien darbštūs žmonės nesigaili. Jų sukurtas tvarkingas pieno ūkis gali būti pavyzdžiu kitiems. 

Savito talento ir pažiūrų menininko Jono Grundos sukurtos ąžuolo, granito ir marmuro skulptūros puošia ne tik Ignalinos centrą, bet ir kitas rajono vietoves, pasklidusios toli už Lietuvos ribų. Savotiškas jo eksperimentas –  nuosavoje sodyboje įkurta jau gerokai ilgiau kaip dešimtmetį gyvuojanti meno galerija „Skaptukas“, kurioje vyksta parodos, kameriniai koncertai, veikia  dailės studija. Koks menininko gyvenimas provincijoje, ar Ignalinai reikalinga privati meno galerija?

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, kovo 11 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...