captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: ar valstybės parama užtikrina kokybiškos kultūrinės žiniasklaidos egzistavimą?

Grupė kultūros žmonių išplatino pareiškimą, kuriame išreiškia susirūpinimą dėl to, kaip skirstoma valstybės parama žiniasklaidai. Kas kelia nerimą kultūrininkams? Ar dabartinis paramos modelis užtikrina kokybiškos kultūrinės žiniasklaidos egzistavimą?
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Grupė kultūros žmonių išplatino pareiškimą, kuriame išreiškia susirūpinimą dėl to, kaip skirstoma valstybės parama žiniasklaidai. Kas kelia nerimą kultūrininkams? Ar dabartinis paramos modelis užtikrina kokybiškos kultūrinės žiniasklaidos egzistavimą? Ar Seime planuojami pokyčiai, kuriais numatyta, kad žiniasklaidai paramą skirstantis Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas taptų tiesiogiai priklausomas nuo valdžios institucijos – Kultūros ministerijos, nekelia grėsmės žiniasklaidos įtakai nuo politikų?

„Apie šią pjesę seniai mąsčiau, nuo tada, kai pradėjau galvoti apie teatrą, apie režisūrą. Bet reikėjo išlaukti: vis dėlto Čechovas reikalauja labai daug gyvenimiškos ir teatrinės patirties“, – sako spektaklio „Žuvėdra“ režisierius Oskaras Koršunovas.

„Reikia drąsos būti laisvam, nes laisvė neatsiejama nuo atsakomybės. Dažnai kratomės atsakomybės: ieškome, kas mumis pasirūpins, laukiame kokio nors geradario, tačiau taip pametame ir laisvę“, – apie gyvenimo laisvoje valstybėje iššūkius sako publicistas Donatas Puslys.

„Jei viskas dokumentuojama ir archyvuojama, viskas ir išnyks. Naujosios medijos garantuoja užmarštį. Jei norime prisiminti istoriją, mums reikia pažinti ir senąsias medijas, pavyzdžiui, jūrą ir dangų“, – sako vienas žymiausių šiuolaikinių medijų mąstytojų JAV Ajovos (Iova) universiteto profesorius Johnas Durhamas Petersas.  

„Gal paveldas yra neigiama sąvoka, užgriozdinanti mūsų dinamišką dabartį neišvaizdžiomis senienomis, draudimais, kalte? Gal praeitį reikia palikti ramybėje, kad galėtume sau gyventi netrikdomi kažką murmančių balsų, palikdami savo keverzones ant sienų, kurios jau yra tiktai akmenys, tiktai tinkas, tik plytos“, – apie nykstančius miesto ženklus komentare „Mano sinagoga“ svarsto menotyrininkė Agnė Narušytė.

Lietuvos kinematografininkų sąjungos Patikėtinių taryba informuoja apie valstybės kino politikai sukurtą pavojingą precedentą skirstant valstybės lėšas kino projektams. Aiškinamės situaciją.

Paskutinį laidos pusvalandį kalbėsime apie valstybės paramą kultūrinei žiniasklaidai. Ar tokia parama užtikrina kokybiškos kultūrinės žiniasklaidos egzistavimą? Kodėl kultūrininkai nerimauja dėl paramos skaidrumo? Kokie pokyčiai laukia?

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – kovo 8 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama kovo 9 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...