captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: dėl ko sutrinka mūsų vegetacinė nervų sistema?

Vegetacinės nervų sistemos sutrikimais skundžiasi beveik 50 proc. į poliklinikas besikreipiančių asmenų. Šiuos sutrikimus gydant svarbiausia ne medikamentai, o darbo ir poilsio režimas, gyvenimo būdas, psichiką veikiančių veiksnių išaiškinimas ir koregavimas.
Šeimos gydytojas Renatas Dainius.
Šeimos gydytojas Renatas Dainius.

Tyrimų duomenimis, vegetacinės nervų sistemos sutrikimais skundžiasi beveik 50 proc. į poliklinikas besikreipiančių asmenų. Šeimos gydytojas Renatas Dainius paaiškins, kodėl šie sutrikimai atsiranda. Jie kelia diskomfortą, tačiau klausant gydytojų nurodymų, gana gretai iš to išsivaduojama: šiuos sutrikimus gydant svarbiausia ne medikamentai, o darbo ir poilsio režimas, gyvenimo būdas, psichiką veikiančių veiksnių išaiškinimas ir koregavimas.

Garsi žolininkė Jadvyga Balvočiūtė kiekvienam gyvenimo atvejui gali pasiūlyti vaistažolių arbatos – jei sutriko virškinimas, jei blogai miegame, jei esame pavargę ar nusilpę. Pavasaris ir vasara – pagrindinis vaistažolių rinkimo metas. Jei namuose dar turime likusių pernykščių vaistažolių, nereikia jų išmesti. „Jei jos pakeitusios spalvą, nebekvepia, tai nors vonią iš jų pasidarykime. Labai atgaivina“, – tai citata iš pašnekesio su žolių žinove.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ šeštadienį, kovo 8 d., 11.03 val., kartojama kovo 13 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...