captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – arbatvakaris „Lig Tave sulauksim...“

Akimirkos iš apsilankymo Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, kur VšĮ „Meno ekspansijos“ organizatorių iniciatyva atgaivinta XX a. pradžioje Vilniuje rengtų arbatvakarių tradicija.

Akimirkos iš apsilankymo Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje, kur VšĮ „Meno ekspansijos“ organizatorių iniciatyva atgaivinta XX a. pradžioje Vilniuje rengtų arbatvakarių tradicija. Tai įvairių tautybių to meto Vilniaus gyventojų susirinkimai, kuriuose skambėjo lietuviškos dainos, buvo šokami tautiniai šokiai. Šie susibūrimai išsiskyrė tuo, jog kaskart buvo sprendžiama, ką daryti toliau. Viename tokių susibūrimų buvo nuspręsta organizuoti lietuvių kalbos pamokas. Muziejuje rengiamame vakare pasirodo ir pati Marija Šlapelienė, kuri, skambant gyvai muzikai, dalijasi prisiminimais apie „anuos laikus“, o dėl dėmesio kovoja tarnaitė lenkė Kazė – nebijanti teisybės paieškoti, vis replikuojanti, pareiškianti savo nuomonę šeimininkei ir vakaro svečiams.

Antroje laidos dalyje klausysimės muzikos skirtingų kompozitorių, savo kūryboje naudojusių įvairių šokių žanrus: valsą, menuetą, bolero, galopą ir kitus.

Ved. Ieva Buinevičiūtė

„Muzikinis pastišas“ – kovo 10 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...